Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


To były wakacje...

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży niezwykle aktywnie i pożytecznie spędzili tegoroczne wakacje. Młodzież szkoły oraz ich koledzy i koleżanki z Hajnówki i Łap uczestniczyli w lipcu i sierpniu w dwóch turnusach Naukowego Obozu Matematycznego, turnusie Szkoły pod Żaglami i turnusie Obozu Językowego.

Szkoła od kilku lat współpracuje z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku, której efektem jest realizacja wielu ciekawych przedsięwzięć wzbogacających ofertę edukacyjną szkoły. Dzięki projektowi "Wspieranie Szkolnej Aktywności w ramach Programów Edukacyjno Rozwojowych" oraz projektowi „Szkoła Kluczowych Kompetencji” można był zorganizować bezpłatne i bardzo ciekawe obozy naukowe dla uczniów.

Niesamowitym przeżyciem dla uczestników obozu matematycznego w Kuklach była wizyta Profesora Tanju Tosun oraz Profesora Basar Ygit z Uniwersytetu Ege w Szmirze (Turcja) w towarzystwie Grzegorza Orłowskiego, kierownika Centrum Funduszy Europejskich i Współpracy Międzynarodowej Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. Goście uczestniczyli w zajęciach programowych z matematyki oraz zajęciach rekreacyjnych. Młodzież miała możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego. Naukowcy zwrócili uwagę na bardzo ważną rolę matematyki w edukacji młodzieży tureckiej.

Na wszystkich obozach realizowany był program merytoryczny i sportowo-rekreacyjny. Młodzież w sposób niekonwencjonalny w różnorodnych formach poznawała tajniki wiedzy matematycznej i uczyła się języków obcych. Bardzo podobały się im filmy edukacyjne, konwersacje językowe oraz Matematyczny Bieg Terenowy. Uczestniczki obozu przyrodniczego „Szkoła pod żaglami” zdobywały wiedzę z zakresu umiejętności żeglowania. Jak przystało na prawdziwe żeglarki, na zakończenie obozu przeszły chrzest, w czasie, którego otrzymały żeglarskie imię. Było dużo zabawy i śmiechu.

W czasie wolnym wszyscy obozowicze korzystali z pięknej pogody: plażowali, kąpali się w jeziorze, pływali na rowerach wodnych.  Były także dyskoteki, karaoke, ogniska i inne atrakcje.  Niespodziankę dla wszystkich turnusów przygotował Dyrektor ZSEiO nr 6 Łomży, p. Paweł, Drożyner, który ufundował wycieczki krajoznawcze. Do Łomży wrócili zadowoleni, bogatsi o wiedzę programową, liczne przygody i wielu nowych znajomych.

Wszyscy czekają na kolejne wakacje i kolejne przygody. Organizatorzy już myślą nad ofertą Lato 2013.

Do zobaczenia na szlaku letniej przygody w przyszłym roku.

 

 

Foto: Profesor TanjuTosun podczas gry w piłkarzyki
Foto: Goście z Turcji podczas zajęć  z matematyki w Kuklach.
Foto: Pan Grzegorz Orłowski, Kierownik Centrum Funduszy Europejskich i Współpracy Międzynarodowej Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białystoku tłumaczy gościom z Turcji treści zajęć.
Foto: Konwersacje po angielsku podczas gry z Profesorem TanjuTosun z Turcji.
Foto: Grupa rozwiązuje zadanie w punkcie kontrolnym Biegu Matematycznego
Foto: Poszukiwanie dalszych wskazówek w terenie.
Foto: Kto rozplącze ten węzeł?
Foto: Podsumowanie Matematycznego Biegu Terenowego
Foto: Pod okiem opiekunów matematyka może być całkiem przyjemna
Foto: To było trudne zadanie!
Foto: Na płaszczyźnie, czy w przestrzeni?
Foto: Zajęcia programowe na powietrzu.
Foto: Mierzenie długości rzutu piłeczki
Foto: Zajęcia praktyczne Matematycznego Obozu Naukowego
Foto: Przygotowanie do zajęć rekreacyjnych.
Foto: Kolacja przy ognisku
Foto: Żeglarki podczas zajęć programowych
Foto: Przygotowania do rejsu
Foto: Przyjęcie w poczet żeglarzy
Foto: Spotkanie na środku jeziora
Foto: Na mieliźnie nawet butem można wiosłować.
Foto: Kąpiel w fontannie w Augustowie.
Foto: Takiej Kadrze można powierzyć pod opiekę każdą młodzież.
Elżbieta Szleszyńska
wt, 21 sierpnia 2012 20:18
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 09:52:08

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę