Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Przetarg na samorządowy Internet

Główne zdjęcie
Lokalizacja węzłów dystrybucyjnych w rejonie Łomży

Województwo podlaskie ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawców samorządowej infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu, współfinansowanej ze środków unijnych. Do 30 września 2015 roku ma zostać rozłożone blisko 1900 km sieci światłowodowej, która oplecie całe województwo. Szacuje się, że inwestycja będzie kosztowała ćwierć miliarda złotych.

Celem jest zapewnienie infrastruktury dla szybkiego Internetu w miejscach, które komercyjni operatorzy dotychczas omijali. Ta sieć oznacza nie tylko dostęp do Internetu w domach, ale także możliwość przeprowadzania firmowych wideokonferencji czy operacji na odległość w szpitalach. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma zaprojektować i wykonać na terenie województwa podlaskiego szerokopasmową sieć szkieletową i dystrybucyjną. Łączna długość kanalizacji światłowodowej, która ma opasać całe województwo wynosi 1885,3 km. W ramach projektu zbudowanych ma być osiem tzw. węzłów szkieletu sieci i aż 173 węzły dystrybucyjne do których, zgodnie z założeniem będzie mógł podłączyć się każdy zainteresowanych przedsiębiorca telekomunikacyjnych dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio użytkownikom końcowym czyli mieszkańcom.
Zgodnie z wymaganiami przetargu całość prac nad budową sieci musi zakończyć się do 30.09.2015 r.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę