Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Wycieczka do Augustowa

Uczestnicy Matematycznych Obozów Naukowych w Kuklach oprócz zajęć matematycznych mieli zapewnioną rozrywkę przez WSAP Białystok. Były to dyskoteki, karaoke, ogniska i inne. Niespodziankę dla obu turnusów przygotował Dyrektor ZSEiO nr 6 Łomży, p. Paweł Drożyner, który ufundował wycieczki do Augustowa. Młodzież zwiedziła między innymi Sanktuarium w Studzienicznej, skorzystała z kąpieli słonecznych i wodnych nad Jeziorem Białym.

Wszyscy zatrzymali się na Rynku Zygmunta Augusta. Nazwa rynku nawiązuje do protoplasty miasta - króla Zygmunta Augusta, który założył je na mocy przywileju lokacyjnego, nadanego w Wilnie w 1557 roku. Wielu atrakcji dostarczył spacer traktem augustowskich bulwarów.

Przy ulicy Rybackiej cumuje również gondolier, który zapewne zgadza się z poglądem, że Augustów to Wenecja Północy.

Równolegle do ulicy Rybackiej po drugiej stronie rzeki Netty jest ulica Portowa, która prowadzi do siedziby Żeglugi Augustowskiej, miejsca skąd wypływają w rejs po augustowskich jeziorach turyści.

Jeziora łączy Kanał Augustowski, tworząc interesujący szlak wodny. Całkowita długość kanału to ponad 101 km, a na tym odcinku znajduje się 18 śluz, połowa po polskiej stronie, jedna w pasie granicznym, a trzy po stronie białoruskiej.

Zdjęcia pamiątkowe z wyprawy do Augustowa zamieszczam poniżej.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 18 lipca 2012 10:56
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 09:51:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę