Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pochodzi z Łomży i właśnie została dyrektorem Teatru Dramatycznego w Białymstoku

Agnieszka Korytkowska – Mazur została powołana na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. - Pani dyrektor podpisała umowę na cztery sezony artystyczne. Rozpocznie pracę już 1 lipca – poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego. Umowę w imieniu Zarządu Województwa z nową dyrektor Teatru Dramatycznego podpisali wicemarszałek Mieczysław Baszko i członek zarządu Jacek Piorunek.

Jak przypomina Kwasowski Agnieszka Korytkowska - Mazur (35 lat) wygrała na początku czerwca konkurs na dyrektora białostockiego teatru. Jest osobą gruntownie wykształconą; ukończyła m.in. polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, wydziały wiedzy o teatrze i reżyserii na warszawskiej Akademii Teatralnej, a następnie studia doktoranckie o specjalności teatrologicznej w Instytucie Sztuki Polskiej Polskiej Akademii Nauk. Mimo młodego wieku, ma już spory dorobek reżyserski. Przygotowała spektakle m.in. w Teatrze Dramatycznym, Powszechnym i Teatrze na Woli w Warszawie, Teatrze Studyjnym w Łodzi, Teatrze Bagatela w Krakowie, Ny Teatret w Sztokholmie. 

Dodajmy, że inny pochodzący z Łomży reżyser Jacek Malinowski (31 lat) od września będzie kierował Białostockim Teatrem Lalek.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę