Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Muzyczne lato PopArtu

Koncertem „Lato – od czego by tu zacząć?” Studio Piosenki PopArt przywitało kalendarzowe lato. Zespół we wzmocnionym składzie zaprezentował na łomżyńskim rynku fantastyczne wersje polskich i światowych przebojów. Gościem specjalnym imprezy był Mateusz Krautwurst – wokalista znany z finału programu telewizyjnego ”The Voice of Poland”.

Poniedziałkowy wieczór był, jak na koniec czerwca, dość chłodny. Jednak radosne przeboje i dawka nieokiełznanej energii skutecznie rozgrzały nawet największych zmarzlaków. Młodzi wokaliści ze Studia Piosenki PopArt pod wodzą Bernarda Karwowskiego postawili na same sprawdzone przeboje, do tego pojawili się na scenie z licznymi gośćmi. 
Koncert rozpoczęła łomżyńska formacja wokalno – perkusyjna Bateriada, grając urozmaicone rytmicznie, porywające do tańca kompozycje inspirowane world music. Najmłodsi uczestnicy
koncertu, występujący pod nazwą PopArt Juniors zaśpiewali tylko jeden, bardzo przebojowy utwór, który dał tytuł całemu programowi: „Lato (Od czego by tu zacząć)?”. Po nich sceną zawładnęli już na dobre najstarsi wokaliści Studia Piosenki, wspierani przez obecnych i dawnych muzyków sekcji instrumentalnej zespołu. Program koncertu został ułożony w myśl zasady: dla każdego coś miłego. Były więc wielkie przeboje z lat 60. i 70. jak „Back In The U.S.S.R.” The Beatles czy “Ain’t Gonna Stand For It” Steviego Wondera. Specjalny blok w programie  poświęcono bardzo popularnemu brytyjskiemu wokaliście znanemu jako Plan B. Tu najwięcej braw zebrał Marcin Wincenciak za „She Said”.
Gwiazda wieczoru pojawiła się na scenie w połowie koncertu. Mateusz Krautwurst z towarzyszeniem łomżyńskich muzyków zaśpiewał przeboje Seala i Jamesa Morrisona, kończąc swój krótki recital autorskim „Tego nam życzę”. 
Życzeniem publiczności było, by dalej bawić się przy przebojowych dźwiękach. Spełnili je z nawiązką wokaliści PopArtu, wykonując, m.in., hity Jamiroquai, Poluzjantów oraz na finał popularny niezmiennie od 40 lat „anty szkolny” numer Alice Coopera. Słowa z refrenu: “School’s out for summer, School’s out forever, School’s been blown to pieces!” były idealnym podsumowaniem tego udanego koncertu. 
– To była inicjatywa Pawła Lipskiego – mówi Mateusz Krautwurst. – On mnie tu zaprosił i nie mogłem odmówić, bo znamy się ze studia „Sonus”. Tak naprawdę to bardziej chodzi o tych młodych ludzi, bo to jest ich święto. Przygotowywali się bardzo długo, słychać, jak wielki wkład pracy jest w to włożony – pedagoga, który ich przygotowuje, ale też tych młodych ludzi. Oni mają coś, czego być może nie ma już spora część osób, które funkcjonują na rynku – wielką pasję do muzyki, którą kochają i z którą się utożsamiają. To jest niesamowite, że mają tę czystą, pierwotną, młodzieńczą energię do muzyki. Ja się z tym utożsamiam, bo też od długiego czasu walczę o swoją muzykę, bronię swojej muzyki i ona zaczyna teraz bronić mnie na tyle mocno, że mam nadzieję, iż będzie wyznaczać moje życie do późnej starości!  

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Marek Maliszewski, Elżbieta Piasecka - Chamryk

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Bernard Karwowski
Foto: Przemek Kostrzeba
Foto: Tomasz Wiśniewski i Dawid Litwiński
Foto: Monika Komorowska
Foto:
Foto: Rafał Mierzejewski (gitara) i Przemysław Starachowski (perkusja)
Foto:
Foto:
Foto: Tomasz Wiśniewski
Foto:
Foto: Marcin Wincenciak
Foto: Artur Włodkowski i Przemek Kostrzeba
Foto: Dawid Litwiński
Foto: Radek Pietrzak
Foto: Ewa Rutkowska
Foto: Natalia Ruszczuk
Foto: Natalia Ruszczuk, Ewa Rutkowska i Monika Komorowska
Foto: Łukasz Lipski
Foto: Ewa Rutkowska, Dawid Litwiński i Monika Komorowska
Foto: Artur Włodkowski
Foto: Mateusz Krautwurst
Foto: Mateusz Krautwurst
Foto:
Foto: Przemek Kostrzeba
Foto: Bernard Karwowski
Foto:
Foto: Łukasz Lipski
Foto: Anna Kaptór i Radek Pietrzak
Foto: Studio Piosenki POPART
Foto: Zabawa na Starym Rynku

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę