Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najlepsze zdjęcia ubiegłego roku w Łomży

Najlepsze fotografie prasowe 2011 roku można oglądać w Muzeum Północno- Mazowieckim w Łomży. Otwarto tu wystawę pokonkursową BZ WBK Press Foto 2012. Wśród prezentowanych kilkudziesięciu fotografii jest także„Zdjęcie Roku” Tomasza Lazara nagrodzone również drugim miejscem na World Press Photo, oraz zwycięska praca w kategorii Cywilizacja autorstwa Marka Maliszewskiego z Łomży. – Ten konkurs jest jednym z dwóch liczących się konkursów fotografii prasowej w kraju – mówi Marek Maliszewski. – Znaleźć się w towarzystwie najlepszych fotoreporterów to sama przyjemność – niezależnie od miejsca, które się zajęło, satysfakcja jest ogromna!

Ósma  edycja  BZ WBK Press Foto cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. 483 fotografów nadesłało na  konkurs ponad 7 tysięcy prac. Jury pod przewodnictwem Anny Brzezińskiej -Skarżyńskiej, szefa redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej, wybrało te najlepsze, które teraz prezentowane są w Łomży.
– Bardzo chciałem, żeby ta wystawa była otwarta jeszcze przed końcem roku szkolnego - podkreśla Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży. – Bo nie dość, że mamy laureata  z Łomży, nagrodzonego I miejscem w kategorii Cywilizacja. Mamy też coś, czego wcześniej nie było – fotokasty. I razem z nimi jest prezentowany plon dwudniowych warsztatów fotograficznych dla młodzieży, które odbyły się w Łomży.
Bo łomżyńską wystawę BZ WBK Press Foto 2012 poprzedziły warsztaty fotograficzne BZ WBK Press Foto Junior, prowadzone przez Waldemara Kompałę, kierownika działu fotograficznego „Rzeczpospolitej”. Takie warsztaty odbywają się w tym roku tylko w siedmiu polskich miastach. Blisko 50 młodych adeptów fotografii brało udział w dwudniowych zajęciach oraz rywalizowało w 6 kategoriach konkursowych. Najlepsze prace wykonane w czasie warsztatów zostały wyróżnione prezentacją na BZ WBK Press Foto 2012 w łomżyńskim muzeum. Spośród uczestników warsztatów najwięcej wyróżnień otrzymała Karolina Gawkowska – zwyciężczyni kategorii Przyroda, zdobywczyni II miejsca w kategorii Portret oraz dwukrotnie wyróżniona. 
– To dla mnie bardzo przyjemna niespodzianka – ocenia Karolina Gawkowska. – Po raz pierwszy udało mi się coś osiągnąć i jestem bardzo zadowolona. Brałam też udział w szkolnym konkursie ogólnopolskim i byłam jego laureatką. Fotografuję od pięciu lat. Najpierw zaczęłam robić zdjęcia telefonem, później tata kupił mi na urodziny cyfrówkę, potem był coraz lepszy sprzęt i tak się rozwijałam.
Wystawę BZ WBK Press Foto można oglądać w Łomży już po raz trzeci, dzięki zaangażowaniu Beaty Kaczyńskiej, dyrektora łomżyńskiego  I oddziału BZ WBK, co zgodnie podkreślali Jerzy Jastrzębski i reprezentująca bank Karolina Boryszewska. 

Wojciech Chamryk

Fot. Grzegorz Gwizdon

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę