Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Aby miłość stała się...

W piątek w ratuszu, a w sobotę w kościele pw. Krzyża Świętego najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie i zagraniczne przy akompaniamencie Andrzeja Nanowskiego śpiewali Beata Koska, Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Artyści, na co dzień występujący na scenach Trójmiasta przyjechali do Łomży na zaproszenie Radia Nadzieja, które zorganizowało „II spotkania z kolędą”. Poza Łomżą koncerty zaplanowano także w Kuleszach Kościelnych, Zambrowie i Ostrołęce.

Piątkowego koncertu w ratuszy wysłuchało około stu osób. Wśród przybyłych byli m.in. biskup Tadeusz Zawistowski, prezydent Jerzy Brzeziński wraz z małżonką i starosta Wojciech Kubrak. Już na samym początku Jacek Szymański stwierdził, „że o kolędach można dużo mówić, ale lepiej jest je śpiewać...”. I śpiewali solowo, w duetach i w tercecie zarówno te najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki, jak i utworzy zupełnie nowe skomponowane przed kilku laty, a nawet przed kilku dniami. Podczas tego koncertu odbyło się prapremierowe wykonanie pastorałki skomponowanej przez profesora Andrzeja Nanowskiego. Utwór dedykował Beacie Kosce i to ona, przy akompaniamencie kompozytora, go wykonała.
Osobna grupę kolęd i pastorałek stanowiły te wykonane w języku kaszubskim. Były to oryginalne utwory śpiewane niegdyś na Kaszubach, które dziś po woli wkraczają na trójmiejskie sceny.
W sobotę podobne koncerty, choć z nieco zmienionym repertuarem odbyły się w Kuleszach Kościelnych i w kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży, a w niedzielę odbędzie się w Zambrowie i Ostrołęce.
Patronat honorowy nad cyklem koncertów objęli: Biskup Łomżyński - Stanisław Stefanek; Prezydent Miasta Łomża - Jerzy Brzeziński; Starosta Łomżyński - Wojciech Kubrak.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę