Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Crazy od 10 lat!

Mają na koncie sukcesy na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Wzięli udział w wielu prestiżowych konkursach i turniejach, a także programach telewizyjnych. Rozsławiają Łomżę udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeden z najlepszych europejskich zespołów b-boy'ów - Crazy Twisting Group Marka Kisiela 10 rocznicę istnienia uczcił specjalnym występem. – Wszystko wypadło luks! – ocenia zadowolony Marek Kisiel. – Prowadzący trafiony, beat box świetny, nasz show też – tak, jak planowaliśmy, tak wszystko wyszło.

Imprezę rozpoczął materiał filmowy, na którym swe umiejętności zaprezentowali członkowie C.T. Group: Kisiel, Chodzik, Mr Jinx, Psychikus, Bartek, Artysta, Łania, Małysh i  Lotny. Już po chwili pojawili się na scenie na żywo, by ze wsparciem B.K. Team przedstawić pierwszy z porywających występów. Bogatą historię zespołu przypomniał publiczności film „C.T. Group 2002 – 2012”, składający się z archiwalnych zdjęć i ujęć – często amatorskich, o nie najlepszej jakości, ale mających ogromy walor dokumentalny. Nawet sami bohaterowie filmu nie zdawali sobie wtedy sprawy, że zajdą tak daleko: trudno zliczyć wszystkie konkursy, turnieje czy programy telewizyjne, w których wzięli udział. A wszystko zaczęło się 10 lat temu w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych. Pasja, pracowitość i przyjaźń  sprawiły, że C.T. Group szybko zaczął odnosić coraz większe sukcesy.
– Miałem w głowie zarys co zrobić, żeby ta grupa szła do przodu, ale nie sądziłem, że to aż tak się rozwinie – opowiada Marek Kisiel. – Myślałem zawsze, że będzie fajnie: będzie formacja, pojeździmy z występami, że będzie to fajna przygoda. A to wszystko przerodziło się nam w silną rodzinę. Jesteśmy tak ze sobą zżyci, że każdą chwilę spędzamy ze sobą – gadamy, spotykamy się. Jesteśmy przyjaciółmi i jesteśmy razem w ekipie. Wiele nas łączy, wspólnie się uzupełniamy – rewelacja!
Bogatą historię squadu w improwizowanym freestylu przedstawił też prowadzący imprezę Tetris z Siemiatycz. Kolejny występ taneczny rozbawił publiczność do łez. „Co to głup” okazał się parodią perypetii zespołu z przekręcaniem jego nazwy przez organizatorów występów czy media. Złożyły się na nią fragmenty muzyki i dialogów z takich filmów, jak, m.in., „Janosik”, „Sami swoi” czy „Miś”, a zespół udowodnił, że poczucie humoru też jest jego mocną stroną.
– „Co To Głup” to był taki nasz spontanik – jeszcze dzisiaj się doklejaliśmy – wyjaśnia Kisiel. – Fajnie się to robi, na luzie, z improwizacją. Totalny spontan, fajny chill.
Dopisali też goście. Najpierw Lil Fab wykonał hip-hopowy utwór o C.T. Group, po czym sceną zawładnął Maciej „Crashu” Plewczyński – mistrz beat boxu, pochodzący z Radomia, ale zapewne w jakiś sposób spokrewniony z Bobby’m McFerrinem. Jego popisy były doskonałym wprowadzeniem do kolejnych owacyjnie przyjętych występów C.T. Group: numeru z gramofonem i odpowiedniej wielkości płytami winylowymi oraz  finału wykorzystującego  „My z Łomży” Hanki Bielickiej.
– Niektóre fragmenty prezentowaliśmy już wcześniej, jak „Adapter”, który pokazywaliśmy na Mistrzostwach Świata – wyjaśnia Kisiel. – Ale całość programu doklejaliśmy teraz, przez ostatnie dwa tygodnie. Zmienialiśmy, ulepszaliśmy np. połączyliśmy razem show C.T. Group z B.K. Team. Został on specjalnie przygotowany – część osób, które tam tańczyły, odeszła, więc trzeba było nauczyć nowe.
Imprezę zakończyło wręczenie nagród od prezydenta Łomży dla byłych i aktualnych członków zespołu. C.T. Group otrzymali także kamerę – przyda się na pewno do dokumentowania następnych sukcesów, ponieważ Marek Kisiel już zapowiada kolejny program!
– Taniec to nasza prawdziwa  pasja – podsumowuje Marek Kisiel. – Wkładamy w to, co robimy, całe nasze serce i wielkie zaangażowanie – za tym idą kolejne sukcesy. Cieszy nas to, ale i motywuje do dalszej pracy. A uwielbiamy to robić, tworzyć takie fajne show jak dzisiaj – to nas kręci najbardziej i chcemy to robić cały czas! Dlatego teraz jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnego show. Będzie to kontynuacja tego, co pokazaliśmy dzisiaj – zaprezentujemy ten program w maju, w warszawskim Teatrze Na Woli.
Wojciech Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę