Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Upadki w rolnictwie

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono ponad dwa tysiące wypadków przy pracy w rolnictwie. Najczęstszą przyczyną wypadków były różnego rodzaju upadki. - Do upadków osób dochodziło na płaskiej nawierzchni, w pomieszczeniach inwentarsko-gospodarczych oraz z drabin i schodów – podaje Edyta Utko z OR KRUS w Białymstoku. - Dwa z nich okazały się tragiczne w skutkach, w ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby.

Upadki osób stanowiły 41,7% zgłoszonych zdarzeń do KRUS-u. Kolejne grupy wypadków to „uderzenia, przygniecenie i pogryzienie przez zwierzęta” (19%) oraz „pochwycenie i uderzenie przez części ruchome maszyn i urządzeń” (11,5%).

Okazuje się że najczęstsze były upadki na płaskiej nawierzchni stanowiły 33% wszystkich odnotowanych upadków osób.
- Najczęstsze przyczyny tego typu zdarzeń to: zły stan nawierzchni podwórzy, ciągów komunikacyjnych, brak wyznaczonych przejść między budynkami, brak porządku w obejściach gospodarstw, stosowanie niewłaściwego obuwia, pośpiech w wykonywaniu prac i nieuwaga – podaje Edyta Utko.
Kolejne pod względem liczby były upadki w pomieszczeniach inwentarsko-gospodarczych - 24% wszystkich upadków, oraz upadki z drabin i schodów  - 18%.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę