Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Koncert rockowy „TERAZ ŁOMŻA”

Cztery rockowe kapele zagrają w piątek wieczorem - 7 stycznia 2005 r. - w Klubie PopArt. Na muzycznej scenie PopArt-u zaprezentują się: DROP A STRAIT, REDEMPTOR, INTERNAL, MEMEMBRIS. Wszystkie one tworzą tzw. „Rockową Piwnicę” Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

7 stycznia 2005, godz. 18.00
Klub PopArt, MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3

Wystąpią:

DROP A STRAIT / Łomża
„Nasza kapelka powstała na początku września 2003 roku, choć podstawa zespołu była już w sierpniu 2003 roku, czyli Chester(perka) i Frodo(git. elektryczna). W końcu znaleźliśmy Janka (git. basowa); z nim nasze piosenki brzmiały ładniej. Potem dołączył do nas Rev'cio (druga git.elektryczna).
Na początku przeważnie pogrywaliśmy sobie kawałki różnych zespołów, potem covery, aż w końcu zaczęliśmy pisać swoją muzykę(nie było tego dużo). Po pewnym czasie doszedł do nas Franek(wokal). Zaczęliśmy pisać własne kawałki, aż w końcu uzbierało się na pierwsze próbne Demo, które nagraliśmy pod koniec maja 2004 roku. Trochę błądziliśmy z nazwą zespołu (nie mieliśmy pomysłów). Ale po zebraniu myśli przyszła nam na myśl nazwa "Drop A Strait". No i to chyba wszystko o tym, jak się wszystko zaczęło, teraz jesteśmy ciekawi jak będzie dalej?”

REDEMPTOR / Łomża
Początek historii Redemptor sięga roku 2001, miesiąca - listopada, kiedy to dwóch gitarzystów - Daniel i Łukasz - będąc fundamentem zespołu - postanawia skompletować resztę składu i rozpocząć działalność. Inspirując się różnymi gatunkami muzycznymi oraz reagując na wpływy priorytetowych kapel, "kamień węgielny" Redemptor tworzy pierwsze kompozycje. Skład zespołu zmienia się niejednokrotnie - Lukas, Franek, Krzysiek (perkusja); Olaf, Łukasz (bas), Andrev (klawisze), Olaf (wokal). Dlatego też, w większości każdy z koncertów kapeli w okresie styczeń 2002-2003 odbywa się w innym gronie muzyków.
Rozbieżne inspiracje i gusta muzyczne członków Redemptor sprawiają, że w zespole pozostają wyłącznie założyciele. Nie stanowi to jednak przeszkody w nagraniu kolejnej demówki ".And fracture in human art." - tym razem ściśle odzwierciedlającej przełomowe koncepcje i wizje muzyków. We współpracę angażuje się również były klawiszowiec Redemptor - Andrev, zaś piewcy zajmują się kolejno: Daniel -wokal/gitara/bas/automat perkusyjny, Łukasz- wokal/gitara.
Pomimo tak okrojonego składu (w kapeli pozostało jedynie dwóch gitarzystów) zespół funkcjonuje nadal, używając różnorakich programów komputerowych w celu stworzenia "automatycznego" perkusisty. Czas, jaki z nim spędzili skłonił ich do nadania imienia mechanicznemu członkowi Redemptor - Pan Perfekcja albo Mr Roubat. :-)
Aż wreszcie nadchodzi upragniony dzień - w styczniu 2004 roku, w szeregach Redemptor pojawia się "trzeci muszkieter"- Eryk Maciej Gadomski - student z Białegostoku. Aktualnie zespół opracowuje materiał z "żywym" perkusistą, by należycie przygotować się do planowanych koncertów i zarejestrowania pełnometrażowego materiału w sierpniu 2004 roku, w białostockim studio Hertz. Tematem tabu nadal jest "czwarty muszkieter", a więc basista. Aktualnie jest kilku kandydatów na to miejsce.Czas pokaże jak potoczą się ich losy.

INTERNAL / Łomża
Zespół Internal powstał na początku 2001 z inicjatywy wokalisty Mariusa Necrosa, który od początku jest autorem muzyki i tekstów zespołu. Bas obejmuje Łukasz, który do zespołu doszedł na początku 2002 roku. Gitarzystą Internal jest Nathaniel znany ze swego death metalowego zespołu Redemptor. W 2003 roku do zespołu dołączył perkusista Gavko, w tym czasie Internal był w trakcie nagrywania pierwszego dema "Spirit Inside The Thorns", które ukazało się pod koniec 2003. Obecnie Internal przygotowuje się do nagrania drugiego dema pod tytułem "Regeneration Or Fall".

MEMEMBRIS / Łomża
Zespół gra symfoniczny black metal. Na debiutanckie demko składają się trzy utwory + intro. Łącznie jest to jakieś 14 min. muzyki i, chociaż to niedużo, wcale to nie przeszkadza. Słucha się tego stuffu całkiem przyjemnie i bez ziewania. Muzyka zespołu jest agresywna i melodyjna zarazem, jak na ten gatunek przystało - budzi skojarzenia z Dimmu Borgir, Old Man’s Child, Gehenną.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę