Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejne sukcesy młodych artystów

Złota Harfa Eola dla Zespołu Muzyki Dawnej Voci Unite nie była jedynym sukcesem łomżyńskiej młodzieży podczas ostatniego „Schola Cantorum” w Kaliszu. Aż cztery nagrody w konkursie „Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną” zdobyli podopieczni Pracowni Plastycznej Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Nagrodzono także ich instruktorkę Annę Bureś.

Konkurs „Twórczość Plastyczna Inspirowana Muzyką Dawną” już od 17 lat towarzyszy Ogólnopolskiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu. W tym roku nadesłano nań  341 prac, z których na wystawę finałową wybrano 24. Jury konkursu nagrodziło ostatecznie 20 prac, w tym aż cztery uczestników zajęć plastycznych w MDK – DŚT.
- Pięciokrotnie wymieniano nazwę w Łomży i zapraszano nas do odebrania nagród – mówi Anna Bureś. -Ewa Rutkowska zdobyła III Główną Nagrodę, Maciej Prosiński i Jakub Matejkowski otrzymali Nagrody Równorzędne. Specjalna Nagroda wytypowana przez przewodniczącą jury trafiła do rąk Maćka i jego praca jako pierwsza znalazła nabywcę. Na wystawie zostały wyeksponowane jeszcze dwie nasze prace autorstwa Ewy Górskiej i Aleksandry Grzesiuk.
Wieloletnią pracę i ogromne zaangażowanie Anny Bureś nagrodzono również specjalnym dyplomem. 
- Jury przyznało  także dwa stypendia dla wyróżniających się uczestników festiwalu - za twórczość muzyczną i plastyczną – mówi Bureś. - Podobnie jak w ubiegłym roku stypendium trafiło do nas, otrzymał je  Jakub Matejkowski. Radość nasza była tym większa, kiedy nasz łomżyński, niezawodny Voci Unite. zdobył Złotą Harfę!

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę