Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dziurawe ulice... do remontu lub łatania

Odwilż kolejny raz udowodniła, ze nawierzchnia wielu dróg w Łomży jest kiepska. Dziury pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu przede wszystkim na ulicach które od wielu lat nie były gruntownie modernizowane, a jedynie łatane. I kolejne łatanie czeka m.in. ulicę Wojska Polskiego, bo miasta nie stać na jej generalny remont. Gruntownej modernizacji doczekać mają się w tym roku m.in. dwa fragmenty ulicy Sikorskiego, ulica Zawadzka i ulica Szosa do Mężenina. Część wykona miasta, dzięki uzyskanej dotacji unijnej, a cześć ma zrobić Echo Investment, które u zbiegu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej buduje galerię handlową.

Dla „słabych” ulic najgorsze co może się przydarzyć to zamarzająca woda. Najpierw wpływa w szczeliny w asfalcie, później zamarza zwiększając objętość  i „wysadza” dotąd wydawałoby się dobrą drogę. W Łomży dowodów na takie działanie aury mamy bez liku. Na ul. Wojska Polskiego dziury rosną niemalże z godziny na godzinę, a do tego pojawiają się nowe uszkodzenia. Niestety ulica, która jest fragmentem drogi krajowej nr 61 i to nią przejeżdża najwięcej ciężkich tirów od lat nie może doczekać się prawdziwego remontu, który szacowany jest na ponad 60 mln zł, a jest jedynie łatana. I ekipy drogowców do kolejnego łatania Wojska Polskiego mają przystąpić w najbliższym czasie.
Lepsze widoki na przyszłość mają ulice Sikorskiego i Zawadzka. Ratusz planuje w tym roku wykonać remont fragmentu Sikorskiego od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego. Kolejny fragment tej ulicy na odcinku do ul. Wyszyńskiego do Szosy Zambrowskiej zmodernizować inwestor budujący Galerię Veneda.
- Ma zostać wzmocniona nawierzchnia ulicy oraz przebudowane skrzyżowania Sikorskiego z Wyszyńskiego na sterowane sygnalizacją świetlną, Sikorskiego i Zawadzkiej oraz ronda Sikorskiego - Szosa Zambrowska – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy ratusza.
Ten sam inwestor ma także przeprowadzić remont ze wzmocnieniem nawierzchni ul. Zawadzkiej od Sikorskiego do Prusa – z budową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną z ul. Ks. Anny oraz  przebudować ul. Katyńska i zbudować nowy ciąg pieszo-jezdny od ul. Katyńskiej do Sikorskiego.
- Trwają uzgodnienia projektu przebudowy ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Prace mają ruszyć wiosną 2012r. Inwestor zobowiązał się do wykonania robót na ul. Zawadzkiej i Sikorskiego przed oddaniem galerii do użytku – podaje Sobocińska.
A zgodnie z obietnicami inwestora Galeria Veneda ma ruszyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem.
W planach remontu dróg na ten rok jest także przebudowa ulicy Szosa do Mężenina na którą – podobnie jak na remont fragmentu ulicy Sikorskiego miasto otrzyma wsparcie z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę