Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Marszałek już widzi w nich artystów...

Główne zdjęcie
fot. wrotapodlasia.pl

Po 250 zł miesięcznego stypendium będzie otrzymywało 60 uzdolnionych artystycznie uczniów z województwa podlaskiego. Dziś wszyscy odebrali certyfikaty potwierdzające przyznanie im stypendiów marszałka województwa podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. W tej grupie jest siedmioro młodych chłopców i dziewcząt z Łomży.

W tym roku Zarząd Województwa przyznał 60 stypendiów, to jest o 15 więcej niż w ubiegłym roku. Aby je otrzymać należało mieć nie tylko talent, ale jeszcze ciężko pracować nad jego pielęgnowaniem i móc już pochwalić się osiągnięciami na polu twórczości i działalności artystycznej. O przyznanie stypendium ubiegało się 151 osób.
- Ci młodzi ludzie to można powiedzieć nieoszlifowane diamenty artystyczne. Należy je szlifować - mówi Jacek Piorunek członek zarządu odpowiedzialny m.in. za kulturę.
W tym elitarnym gronie docenionych przez marszałka znalazła się siódemka młodych artystów z Łomży. Magdalena Bryła i Aleksandra Sacharczuk są uczennicami Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka i laureatkami ogólnopolskich konkursów sztuki. Magdalena Cwalina i Przemysław Przestrzelski to utalentowana dwójka ze Studia Wokalnego Regionalnego Ośrodka Kultury, które prowadzi Marek Żemek. Dawid Dąbrowski i Łukasz Lipski są oryginalnymi wokalistami i zwycięzcami konkursów ogólnopolskich – obaj związani ze Studiem Piosenki PopArt, którym w MDK-DŚT kieruje Bernard Karwowski. Natomiast Kacper Zientalski to tancerz mistrzowskiej Crazy Twisting Group, grupy breakdance w MDK-DŚT, stworzonej przez Marka Kisiela i stającej na podium turniejów w kraju i poza granicami.

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę