Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Agenci z Łomży

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego otworzy w Łomży swoją „filię” – wynika z naszych informacji. W budynku należącym do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów pod potrzeby ABW oddano co najmniej cztery pomieszczenia. Agenci ABW mają zacząć tu urzędować w najbliższym czasie.

Łomżanie o ABW dowiadywali się zazwyczaj gdy jej agenci kogoś w  mieście zatrzymywali. To  oni na przykład w 2006 roku zatrzymali ówczesnego architekta miejskiego Łomży, a rok później aresztowali trzech „członków” grupy zajmującej się na „międzynarodową” skalę fałszowaniem dokumentów.
Informacje o planach utworzenia „filii” ABW w Łomży wydawały się zaskakujące, ale nieoficjalnie udało nam się je potwierdzić. Oficjalne rzecznik prasowy Delegatury ABW w Białymstoku odesłała nas do centrali w Warszawie, a tam wysłane jeszcze w czwartek pytania nadal pozostają bez odpowiedzi...
Warto dodać, że zgodnie ze Statutem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Polsce jest 16 Delegatur ABW, ale „w skład delegatur mogą wchodzić wydziały zamiejscowe”. I np. w Suwałkach od lat istnieje taki Wydział Zamiejscowy białostockiej Delegatury ABW.  
Jak czytamy na stronie internetowej ABW „zasadniczym zadaniem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest ochrona państwa przed planowymi i zorganizowanymi działaniami, które mogą stwarzać zagrożenie dla niepodległości lub porządku konstytucyjnego Polski, zakłócić funkcjonowanie struktur państwowych bądź narazić na szwank podstawowe interesy kraju.”

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę