Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Kulturalne wsparcie od marszałka

Około 850 tys złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na wspieranie inicjatyw kulturalnych podejmowanych przez różnego rodzaju instytucje. Pieniądze trafią także na kilka projektów realizowanych w Łomży i regionie. Na listach nie ma Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. Jacek Piorunek, członek zarządu województw m.in. odpowiedzialny z kulturę zapewnia, że Festiwal pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego też dostanie. - W tym roku Urząd Marszałkowski będzie współorganizatorem Festiwalu. Na ten cel mamy zabezpieczone nawet do 60 tys zł i pokryjemy połowę kosztów tego przedsięwzięcia – mówi Piorunek.

Z „konkursowych pieniędzy” najwięcej z naszych – 30 tys zł - dostanie parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży na projekt „Moje Miasto - Off Festiwal” w ramach XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA. To przedsięwzięcia kulturalne o wysokiej randze artystycznej. W tym samym dziale, ale w w innej turze znalazł się „Karnawał z Kolędą” organizowany przez Diecezjalne Radio Nadzieja w Łomży    - dotacja 10 000.

W kategorii publikacje wydawnicze popularyzujące wiedzę  i badania z zakresu ochrony zabytków, historii   i kultury regionu Urząd Marszałkowski wesprze trzy inicjatywy z regionu: wydanie rocznika Ziemia Łomżyńska nr 11 przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej (7000), wydanie książki pt. „Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Grajewie (1945 – 1956)” przez Towarzystwo  Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie (4000) oraz druk książki: Wybitni archiwiści łomżyńscy w służbie społeczeństwa, Tom I, Seria: Archiwalia a badania regionalne - Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów    (4500).

Najwięcej dofinansowanych „naszych” projektów znalazło się w dziale „Dziedzictwo kulturowe i kultura współczesna”:

 1. Międzynarodowy Plener Plastyczny ph. "Nad zwierciadłem" - Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" (10000)
 2. Cykl audycji "Z tradycją śmiało w przyszłość" - Stowarzyszenie Edukacyjno - Ekologiczne "ED&ECO" w Łomży (8 000)
 3. Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Fundacja Narwiańska (8000)
 4. Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych - Fundacja Narwiańska (7000)
 5. VI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza" - parafia  pw. Krzyża Świętego w Łomży (7000)
 6. Konferencja popularno-naukowa  "Pozaarchiwalne materiały źródłowe do dziejów powiatu szczuczyńskiego w XIX wieku" - Towarzystwo Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie (3000)
 7. Muzyka Grajewa - Stowarzyszenie Lepsze Grajewo (3000)
 8. "Gdzie rzeka zawiła" - wiersze o "Księstwie narwiańskim" Henryka Gały - Fundacja Narwiańska (2500)

W kategorii edukacja kulturalna dzieci i młodzieży znalazł się projekt  Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu pn. „Wielokulturowość i Tolerancja. Warsztaty dla dzieci:”, który uzyskał 2000 zł wsparcia, a w dziale kreowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie swobód obywatelskich wspomagających rozwój demokracji  projekt  Fundacji Narwiańskiej pt. „Zambrów - zapomniany garnizon województwa podlaskiego” ze wsparciem 10  tys zł.

210305125821.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę