Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niepełnosprawni na scenie

Ponad cztery tysiące widzów obejrzało we Francji przedstawienia łomżyńskiej grupy „TACY SAMI”. To dwunastoosobowa formacja, w skład której wchodzi sześć osób niepełnosprawnych, uczestnicząca w międzynarodowym projekcie MODE H. Celem projektu, w którym uczestniczą także grupy z Francji, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Litwy, Belgii, Łotwy i Portugalii jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi poprzez sztukę oraz zmianę nastawienia obu środowisk w zakresie wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Głównym zadaniem grup uczestniczących w projekcie było przygotowanie spektakli taneczno – muzycznych do wybranych przez siebie musicali. Grupa Polska „TACY SAMI” wybrała muzykę do filmu „Gorączka sobotniej nocy” do którego choreografię przygotowała Agnieszka Żemek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży od lat związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Łomża”. Intensywne przygotowania do wystawienia tanecznego spektaklu trwały ponad pół roku. Podczas gali finałowej w sali widowiskowej Vinci we francuskim mieście Tours łomżanie zagrali go dwa razy. Występ został gorąco przyjęty przez publiczność oraz nagrodzony gromkimi owacjami. Jak relacjonują uczestnicy poruszającym momentem był finał spektaklu, w którym udział wzięli wszyscy tancerze (150 osób) którzy zatańczyli do muzyki „Le bal”.

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę