Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


"Łomża w dokumencie archiwalnym"

Unikatowa wystawa "Łomża w dokumencie archiwalnym", którą podziwialiśmy na Starym Rynku podczas wakacji, prezentowana jest, od poniedziałku 14 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Wystawę zorganizował nauczyciel "Ekonomika", Pan Andrzej Kubrak, przy wsparciu Dyrekcji Szkoły. Obecność wystawy w szkole zawdzięczamy życzliwości Pani Danuty Bzury i Pana Michała Kaczyńskiego, pracowników Archiwum Państwowego, Oddział w Łomży i współautorów tego dzieła. Stelaży użyczył Pan Andrzej Skarżyński z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska".

„Łomża w dokumencie archiwalnym”, to niezwykła lekcja historii przygotowana przez pracowników łomżyńskiego Archiwum. Wystawa, którą jeszcze do końca listopada można oglądać na holu ZSEiO nr 6 powstała dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Łomży  i Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, przy współudziale Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ziemia Łomżyńska".

Odsłonięcie wystawy w szkole zbiegło się z rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Znaczna część przedstawionych materiałów właśnie dotyczy rozbrajania Niemców w dniu 11 listopada 1918 roku i pierwszych dni życia Łomżan w Niepodległej Polsce.

Wystawa o dziejach miasta to także:

- kopia dokumentu z 1416 roku, wystawionego przez księcia Janusza I rudnikowi Janowi z Przasnysza, nadającego mu 10 włók miary chełmińskiej nad rzeką Skrdą,

- kopia z 1584r pierwszej strony praw miejskich Łomży z 15 czerwca 1418r,

- plan miasta z 1879r,

- zdjęcia obozu internowanych legionistów w Łomży z 1918 roku,

- zdjęcia i informacje o powstaniu Szkoły Handlowej,

- kopie zdjęć i dokumentów z różnych okresów naszego miasta.

Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było otwarcie tej niezwykłej wystawy w murach szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, tak bliskiej sercu każdego mieszkańca i sympatyka Łomży.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
nie, 13 listopada 2011 19:12
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:05:37

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę