Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„ W naszej szkole jest fajnie…”

14 października, jak co roku w naszej szkole, był dniem szczególnym. Uśmiechnięci, odświętnie ubrani uczniowie przybyli, by z okazji Święta Edukacji Narodowej podziękować swoim pedagogom za „ dar najpiękniejszy – za wiedzę”.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły p. Paweł Drożyner, który powitał wszystkich:  grono pedagogiczne, społeczność uczniowską oraz zaproszonych na uroczystość gości – emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

Zgodnie ze szkolną tradycją przedstawił pedagogów nagrodzonych przez Dyrektora za szczególne osiągnięcia zawodowe i zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali:

·         p. Michał Bąkowski

·         p. Ewa Przystępska

·         p. Barbara Jałbrzykowska

.         p. Anna Klimaszewska

.         p. Piotr Rogalski

·         p. Janusz Dobrzycki

.         p. Krzysztof Domalewski

.         p. Zofia Reterska

.         p. Małgorzata Jarmosz

.         p. Beata Raczkowska

.        p. Michał Polkowski

Nagrodę Prezydenta Miasta Łomzy otrzymał Pan Jan Krysiuk

W drugiej części nauczyciele i uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „W naszej szkole jest fajnie…”, przygotowane przez  uczniów klasy III TA pod kierunkiem p. Izabeli Haponik.  Celem żartobliwej inscenizacji było ukazanie zarówno trudnej roli nauczyciela, jaki ciężkiej doli ucznia. Uczniowie wykazali się wielką pomysłowością i poczuciem humoru. Na wstępie złożyli na ręce Pana Dyrektora list, w którym wyrazili w pięknym, staropolskim języku, swą wdzięczność za każdy dzień  poświęcony kształtowaniu młodych osobowości.

„Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tey prześwietney instytucyji oświatowey i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły”.

Tego życzą wdzięczne basałyki

Anno Domini 2011

 

Następnie zaprezentowali zabawne scenki z życia nauczycieli, ich perypetie i przygody, przeplatane  piosenkami, których teksty nawiązywały do szkolnej rzeczywistości. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował p. Krzysztof Domalewski i uczniowie klas I TA.W finale młodzi aktorzy stwierdzili, że niełatwe położenie obu grup łączy je i sprawia, że doskonale się rozumieją  Jednocześnie przeprosili swoich pedagogów słowami piosenki, za wszystkie żarty, nieodrobione zadania, nieprzeczytane lektury…

Przepraszamy was za wszystko,

co się stało, co się stanie,

za kawały i za wygląd,

– bo naprawdę was kochamy.

Zamiast kwiatów, zamiast listów,

bukiet słów wam przesyłamy:

Przepraszamy was za wszystko,

bo naprawdę was kochamy!

bo naprawdę was kochamy!

 

opr. Izabela Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
śr, 02 listopada 2011 21:11
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 09:57:17

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę