Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Verbum najlepszy

Zespół „Verbum” z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży ze spektaklem pod tytułem „Oszustwo Księcia” zdobył pierwsza nagrodę podczas IX Konfrontacji Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich. Konfrontacje odbyły się w piątek w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych. Wzięło w nich udział pięć zespołów. Zespół „Verbum” został nagrodzony za „kreację zbiorową, czystość konsekwencji formy, a co za tym idzie stworzenia zabawy dla widza”. Poza tym reżyser spektaklu Marcin Marchelski otrzymał specjalna nagrodę instruktorską m.in. za to, że potrafi stworzyć jedność zespołu teatralnego.

Konfrontacyjnej oceny spektakli dokonywało trzyosobowe jury: Daniel Jacewicz z teatru BRAMA z Goleniowa, Tomasz Rynkowski z Teatru Lalki i Aktora w Łomży i Jarosła Osicki z MDK-DŚT w Łomży.
Poza nagrodą dla zwycięzców – zespołu „Verum” i nagrody instruktorskiej dla Marcina Marchelskiego jury przyznało także wyróżnienia i nagrodę specjalną. Postanowiono wyróżnić spektakl „Ostatnie święta” zespołu „Ostatnia deska ratunku” z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących za podjęcie tematu wchodzenia w dorosłość w myśl tego co mówią krytycy teatralni, że „życie kształtuje teatr, a nie odwrotnie”.
Wyróżnienie aktorskie otrzymali: Sylwia Wisniewska z grupy teatralnej „Makarioi” i Bartosz Kamiński z Kolneńskiego Domu Kultury.
Poza tym jury przyznało nagrodę specjalną Kazimierzowi Koterowi za wieloletnie działania teatralne i upowszechnianie kultury teatralnej.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę