Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Mordercy z meliny?

Główne zdjęcie
Doprowadzenie zatrzymanych do prokuratury

Do śmiertelnego pobicia byłego wiceprezydenta Łomży, Krzysztofa Choińskiego, doszło najprawdopodobniej na melinie przy ul. Kwadratowej. To miejsce dobrze znane policji. Drewniany domek jeszcze wczoraj został zabezpieczony przez śledczych. Na chodniku widać ślady krwi. Wiceprezydent we wtorek wieczorem pieszo wracał do swojego domu, który jest w pobliżu tej meliny. Według naszych nieoficjalnych informacji mógł zostać tam zaciągnięty przez sprawców. Wcześniej miał interweniować w sprawie tej meliny. Dziś śledczy z łomżyńskiej prokuratury zaczęli przesłuchiwanie zatrzymanych wczoraj czterech mężczyzn podejrzewanych o zabicie byłego wiceprezydenta Łomży.

Zaplombowany dom
Zaplombowany dom
Ślady rozdeptanej krwi na chodniku
Ślady rozdeptanej krwi na chodniku

Przesłuchanie pierwszego z czterech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo byłego wiceprezydenta zaczęło się jeszcze przed południem. Na początku prokurator Janusz Sobieski, naczelnik wydziału śledczego, przesłuchiwał najmłodszego z zatrzymanych - 23-latka. Przesłuchanie to trwało ponad trzy godziny. Po nim do siedziby Prokuratury Okręgowej w Łomży przywieziono kolejnego z podejrzewanych. Jak mówiła dziennikarzom prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, dopiero po przesłuchaniach wszystkich czterech zatrzymanych mężczyzn prokurator podejmie decyzję o środkach zapobiegawczych.
- Najprawdopodobniej będą to wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie – mówiła prokurator Kudyba zwracając uwagę iż mało prawdopodobnym jest, by zostały one sformowane jeszcze dzisiaj.
Przypomnijmy, zmasakrowane ciało byłego wiceprezydenta Łomży znaleziono w środę po południu na łąkach przy Narwi, w okolicach wsi Rybno, ok. 12 km od Łomży. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci był uraz wielonarządowy spowodowany szeregiem uderzeń narzędziem tępym, niecharakterystycznym, w okolice twarzy, klatki piersiowej i jamy brzusznej.
Wczoraj w związku z tym zabójstwem policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Łomży wieku od 23 do 43 lat. Wszyscy podejrzewani są o dokonanie zabójstwa. Jak podaje Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku, dotychczasowe wstępne ustalenia policji wskazują, że „sprawcy w jednym z domów na terenie Łomży dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie wywieźli go samochodem kilkanaście kilometrów dalej. Konającego bez udzielenia pomocy porzucili na łące koło Rybna”. Według słów Baranowskiego, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na tle rabunkowym.

cz
pt, 21 października 2011 17:10
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2011 17:44:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę