Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„W połowie drogi ...” z Łomży do Luksemburga

Główne zdjęcie
Marek Maliszewski

Zdjęcia przedstawiają mieszkających w Łomży uchodźców z wystawy fotografii Marka Maliszewskiego z 4lomza.pl pt. „W połowie drogi ...” od jutra będzie można oglądać w Centrum Kultury „Abbaye de Neumünster” w Luksembrurgu, w ramach rozpoczynającego się tam Festiwalu Filmu Środkowoeuropejskiego „CinEst”. Oprócz zdjęć Maliszewskiego zostaną zaprezentowane prace ośmiu artystów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Wystawa pokazywana w Luksemburgu nosi tytuł „Na marginesie społeczeństwa” i przedstawia zdjęcia Marka Maliszewskiego oraz Damiana Chrobaka, Arka Gola, Adama Lacha, Rajmunda Rajchela, Jindřicha Štreita, Tamasa Zadora i Matúša Zajaca.

Wystawa „W połowie drogi...” w Łomży była prezentowana w kwietniu.  Pomysł na projekt zrodził się w trakcie rozmów pracowników Fundacji „Ocalenie” i fotografa Marka Maliszewskiego (4lomza.pl) z uchodźcami. Zdjęcia przedstawiają osoby, które często łączy jedynie to, że zmuszone zostały do opuszczenia swojej ojczyzny i zamieszkania w Łomży. Niejako mimo woli, Łomża stała się dla nich drugim domem.

Zdjęcia zostały wykonane w ramach projektu prowadzone przez Fundację „Ocalenie”, realizowanego ze środków Fundacji Batorego w ramach programu „Demokracja w Działaniu”.

Zobacz: www.wpolowiedrogi.org.pl.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę