Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2011/12

Pierwszego września 2011 roku o godzinie 10.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek Nowego Roku Szkolnego 2011/2012. Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Drożyner powitał niezwykle ciepło całą Społeczność Szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Gronu Pedagogicznemu, Wszystkim Uczniom i Pracownikom szkoły życzył wytrwałości i wielu osiągnięć w nowym roku szkolnym.

Następnie odczytał list skierowany do młodziezy przez Podlaskiego Kuratora Oświaty - Pana Kiszkiela oraz Prezydenta Miasta Łomży - Pana Mieczysława Czerniawskiego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego z piosenką "Biały krzyż". Utwór przypomniał zebranym tragiczne dni września 1939 roku.

 

LIST PODLASKIEGO KURATORA OŚWIATY

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

Przed nami kolejny rok nauki i pracy. To również kolejny rok wdrażania reformy edukacyjnej. Dotychczasowe zmiany, choć poddawane krytycznemu osądowi, zmierzają do założonego celu, czyli przeobrażenia polskich szkół w nowoczesne placówki, przyjazne uczniom i rozwijające ich umiejętności oraz zainteresowania. A mijający rok szkolny pokazał, że w naszych uczniach drzemie ogromny potencjał w postaci przeróżnych talentów, które odpowiednio stymulowane wspaniale się rozwijają. Ubiegły rok, ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Odkrywania Talentów, zainspirował szkoły i placówki - również z naszego województwa - do pracy nad rozbudzaniem w uczniach ciekawości poznawania świata, ambicji naukowych, sportowych i artystycznych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę działalność, bo dzięki niej nasi uczniowie rozwijają się, umacniają w poczuciu własnej wartości i są lepiej przygotowani do podjęcia wyzwań przyszłości.

Bieżący rok szkolny, ogłoszony Rokiem Szkoły z Pasją będzie wzmocnieniem tych działań, które mają zachęcić jak największą liczbę uczestników do aktywnego angażowania się w tworzenie bogatej oferty edukacyjnej.

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego z nadzieją i optymizmem myślimy o tym, co przed nami. Wszystkim Uczniom życzę, aby każdy kolejny dzień nauki dostarczał tylko pozytywnych emocji, a osiągane przez Was wyniki w nauce, sporcie i innych dziedzinach przynosiły satysfakcję i poczucie samorealizacji.

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
dzięki Państwa pracy nasze szkoły mogą sprawnie funkcjonować, a uczniowie zdobywać nowe umiejętności i osiągać sukcesy. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, proszę o nie w tym rozpoczynającym się roku szkolnym. Proszę również przyjąć życzenia wielu sukcesów pedagogicznych i pomyślnej realizacji planów zawodowych.

Szanowni Rodzice i Przedstawiciele Władz Samorządowych
dziękuję Państwu za zainteresowanie, jakie okazujecie naszym szkołom. Państwa wsparcie ma ogromne znaczenie dla właściwego przebiegu całego procesu edukacyjnego. Dziękując za współpracę wyrażam nadzieję, że z równym powodzeniem będzie ona kontynuowana w rozpoczynającym się roku szkolnym.
Wszystkim nam życzę dobrego i spokojnego Roku Szkolnego 2011/2012.

Jerzy Kiszkiel
/-/
Podlaski Kurator Oświaty

List Prezydenta Łomży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Minął ponad dwumiesięczny okres wypoczynku, zabawy i przerwy od nauki. Z dniem 1 września rozpoczyna się kolejny rok szkolny, pełen ciężkiej i wytężonej pracy. Mam jednak nadzieję, że po wakacyjnym odpoczynku „zabranie się” do nauki nie sprawi Wam trudności.
Tradycyjnie już powrót po wakacjach w szkolne mury, to wejście często do odnowionych budynków szkolnych, jeszcze bardziej przyjaznych uczniom i nauczycielom. Staraliśmy się, by przygotowanie szkół do nowego roku zakończyło się jeszcze przed pierwszym dzwonkiem. Tam, gdzie nie było to możliwe, prace będą kontynuowane tak, by nie utrudniały prowadzenia zajęć, ale przede wszystkim, by nie stwarzały zagrożenia dla uczniów. Pragnę zapewnić rodziców, że wszystkie nadzorowane przeze mnie placówki oświatowe są przygotowane do przyjęcia Państwa dzieci.

Drogie dziewczęta i chłopcy,
Pamiętajcie, że to Wy jesteście przyszłością Ojczyzny, naszego miasta i to od Was będzie zależał przyszły wizerunek Polski i Łomży. Uczcie się więc, by wiedzieć więcej, lepiej rozumieć świat i ludzi. Róbcie to tak, by każdy dzień był dla Was niezwykłą przygodą. Życzę Wam, by rozpoczynający się okres nauki był nie tylko pożyteczny, ale i interesujący. Oby każdego dnia towarzyszyło Wam przeświadczenie, że zgłębianie wiedzy wcale nie jest przykrym obowiązkiem, ale otwarciem okna na świat. Życzę Wam, byście mogli dojrzeć przez nie jak najwięcej.
Rodzicom życzę spokojnego roku szkolnego, a przede wszystkim zadowolenia z osiągnięć i sukcesów szkolnych swoich dzieci.

Szanowni nauczyciele,
To w głównej mierze Wy macie wpływ i kierujecie tymi młodymi ludźmi w taki sposób, aby w niedalekiej przyszłości dołączyli do intelektualnej elity naszego kraju. Wierzę, że nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele satysfakcji i sukcesów w niełatwej pracy pedagogicznej. Życzę Wam dużo tak potrzebnego zdrowia, wytrwałości w podejmowaniu ambitnych wyzwań oraz realizacji swoich zamierzeń.

Wszystkim Państwu jeszcze raz życzę udanego roku szkolnego, entuzjazmu i zapału do pracy, odkrywania na nowo swoich pasji oraz osiągania samych sukcesów.

 

Mieczysław Czerniawski
Prezydent Miasta Łomży

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 05 września 2011 22:03
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:01:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę