Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Jeden z najlepszych w Polsce

Projekt edukacyjny z języka niemieckiego opracowany i wdrożony przez nauczycieli Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży okazał się jednym z najlepszych w całej Polsce 8 lipca 2011 roku miało miejsce rozstrzygniecie konkursu ,,Nauczanie języka niemieckiego metodą projektu” zorganizowanego przez Centrum Herdera przy Uniwersytecie Gdańskim. Opracowany przez uczniów szkoły pod opieką nauczycieli języka niemieckiego projekt ,,Dlaczego warto odwiedzić Łomżę?” znalazł się w gronie laureatów i otrzymał wyróżnienie.

popiersie Johanna Gottfrieda Herdera - patrona centrum.
popiersie Johanna Gottfrieda Herdera - patrona centrum.
Spotkanie w Centrum Herdera
Spotkanie w Centrum Herdera
Siedziba Centrum Herdera
Siedziba Centrum Herdera

 

Warto nadmienić, że w konkursie brało udział około 60 szkół z całego kraju.

Założeniem projektu jest  doskonalenie umiejętności  językowych uczniów  poprzez promocję  miasta i okolic, zachęcanie obcokrajowców do odwiedzenia Łomży dzięki m. in. stworzeniu atrakcyjnej  prezentacji multimedialnej  i strony internetowej w języku niemieckim.

Centrum Herdera to jednostka pozawydziałowa Uniwersytetu Gdańskiego, znajdująca się na ul. Ogarnej w Gdańsku. Jej patronem jest filozof Johann Gottfried Herder.

W Centrum Herdera organizowane są wieczory autorskie, wystawy książek niemieckojęzycznych, spotkania nauczycieli języka niemieckiego, studentów polskich i niemieckich uczelni, spotkania informacyjne i edukacyjne dla uczniów szkół średnich. Centrum Herdera pomaga w organizacji konkursów języka niemieckiego, aktywnie uczestniczy w projektach realizowanych przez studentów oraz młodzież szkół średnich. Centrum Herdera służy także informacjami o możliwościach podjęcia studiów w Republice Federalnej Niemiec, uzyskania stypendium, o działalności instytucji i fundacji wspierających wymianę młodzieży, o zakresie i terminach egzaminów językowych prowadzonych przez Instytut Goethego.

 

Zespół nuczycieli języka niemieckiego

 

 

Elżbieta Szleszyńska
wt, 23 sierpnia 2011 18:49
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:02:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę