Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Millenium będzie kinem cyfrowym 3D

Kilkaset tysięcy złotych wyda firma Lumiere na modernizację kina Millenium w Łomży. Prace zaczną się już w przyszłym tygodniu. W łomżyńskim kinie zostanie zainstalowany nowy ekran, system dźwięku cyfrowego i nowy projektor filmów 3D. Jak zapowiada Małgorzata Bil Jaruzelska, prezes firmy Lumiere, do której należy także kino Millenium, pierwszy film w jakości 3D łomżanie będą mogli zobaczyć już 30 września tego roku.

Jak mówi Małgorzata Bil Jaruzelska łomżyńskie kino Millenium przejdzie głęboki lifting, w trakcie którego zmieni się w nim prawie wszystko.
- Ściany też poprawimy, bo będzie przebudowa holu z przeniesieniem znajdującego się tu bufetu – zapowiada. - Chcemy aby stało się bardziej przyjazne dla widzów, bo w Łomży chcemy się rozwijać – dodaje, przypominając, że jakiś czas temu w kinie wymieniono fotele.
Na zakup nowego projektora 3D firma Lumiere uzyskała dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.
- Zakup takiego projektora to koszt rzędu 200 tys zł – więc jest to duży wydatek – mówi, dodając, że pozostałe prace firma sfinansuje już samodzielnie. A wśród nich będzie także zupełnie nowy ekran i cyfrowy system dźwiękowy. Pierwszy film w jakości 3D w kinie Millenium będzie można zobaczyć 30 września.
- Już dziś mogę zaprosić na ten film. Będzie to „Bitwa Warszawska 1920”w reżyserii Jerzego Hoffmana. 30 września film 3D w którym grają m.in. Borys Szyc, Natasza Urbańska i Daniel Olbrychski będzie miał polską premierę także w Łomży.
- My od dłuższego czasu staramy się, i często to nam się udaje, że filmy które mają premiery w Polsce trafiają także do Łomży, a teraz będziecie Państwo mogli je zobaczyć w znacznie lepszej jakości – mówi prezes  Małgorzata Bil Jaruzelska.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę