Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Konkurs Poezji Współczesnej po raz 20.

47 recytatorów – uczniów szkół gimnazjalnych z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego wzięło udział w finale XX Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej. Konkurs odbył się w Klubie Garnizonowym w Łomży,a jego organizatorem był Klub garnizonowy, a także łomżyńskie Stowarzyszenie Kultury i Oświaty LOGOS i teatrzyk Żywego Słowa pod tą sama nazwą. Każdy z recytatorów finału konkursu przygotowywał po dwa wiersze w tym jeden obowiązkowo Kazimierza Wierzyńskiego.

Ostatecznie po przesłuchaniu wszystkich gimnazjalistów jury pod przewodnictwem białostockiego poety Mieczysława Czajkowskiego postanowiło przyznać nagrody: Prezydenta Łomży Adamowi Kamińskiemu z Małkini, starosty łomżyńskiego Annie Krajewskiej z gimnazjum nr 9 w Łomży, a Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Annie Krakówce z Andrzejewa.
Nagrody i wyróżnienia przyznano także 10-ciu innym recytatorom.
Nagrody: Wioletta Olender ze Stawisk, Ewa Ścisłowska z PG nr 6 w Łomży, Kamil Prusaczyk Teatrzyk Żywego Słowa Logos z Łomży, Martyna lendzioszek z PG nr 1.
Wyróżnienia: Justyna Rogowska Jedwabne, Justyuna Kalinowska Andrzejwo, Justyna Kośińska PG nr 8 Łomża, Małgorzata Sienkiewicz Orzysz, Kamil Szabłowski TŻS Logos, Anna Damalewska PG nr 2 w Łomży.

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę