Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska Filharmonia Kameralna z muzyczną wizytą w Grodnie

Owacjami na stojąco zakończył się koncert w Kościele Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, który miał miejsce w niedzielę 22 maja 2011 roku. Specjalnie dla Białoruskiej Polonii na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Grodnie zagrała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Orkiestra wystąpiła pod batutą swojego dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego, zaś jako solista wystąpił Krzysztof Bąkowski, skrzypek, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Artyści zaprezentowali najpiękniejsze dzieła mistrzów baroku: Wiosnę z Czterech Pór Roku oraz Concerto Grosso d-moll Antonio Vivaldiego, gdzie wspomnianemu już Krzysztofowi Bąkowskiemu w partiach solowych towarzyszyli Marcin Roszkowski (skrzypce) i Ewa Barczyk (wiolonczela) oraz dzieła Bacha, Albinoniego, Pachelbela i Haendla. Nie mogło zabraknąć muzyki polskiej, zatem podczas koncertu zabrzmiała również Legenda Henryka Wieniawskiego. Na koniec oddając hołd Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, zgromadzona publiczność zaśpiewała z towarzyszeniem orkiestry Jego Barkę. Koncert swoją obecnością zaszczycił Ordynariusz Diecezji Godzieńskiej Bp. Aleksander Kaszkiewicz oraz Konsul Generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz.

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę