Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


II KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

14 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły Magdalena Ładyżyńska kl. II TA, Sylwia Pachucka kl. III TB oraz Przemysław Gosk kl. I TL pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Michała Polkowskiego wzięli udział w II konkursie wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Konkurs ten zorganizowany został przez Zespól Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce.

 

Pytania przygotowane przez organizatorów były bardzo szczegółowe i wymagały od uczestników posiadania  wszechstronnych wiadomości na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Dla dobrze przygotowanych drużyn nie powinny być zaskoczeniem  pytania o najwyższy szczyt pasma gór Harzu, największe jezioro Pojezierza Meklemburskiego, położenie Karyntii, postać Theodora Heussa czy klub piłkarski, w którym gra Lukas Podolski.

 

Chociaż rywalizacja nie była łatwa – w konkursie startowało 14  drużyn głównie  ostrołęckich szkół średnich i innych miast województwa mazowieckiego naszej drużynie udało się dotrzeć do trzeciego spośród pięciu etapów konkursu.  Bogatsi o nowe doświadczenia już teraz przygotowujemy się i planujemy udział w trzeciej edycji konkursu.

 

 

 

oprac. Michał Polkowski

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
pon, 09 maja 2011 10:18
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:06:55

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę