Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Jarmark Wielkanocny w ROK-u

Przyciągające wzrok precyzją, pomysłowością i kunsztem wykonania ozdoby świąteczne oraz wyroby twórców ludowych i artystów amatorów można było podziwiać i kupić na Jarmarku Wielkanocnym. - Impreza się rozwija i mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijać – mówi Izabela Cierpikowska z Regionalnego Ośrodka Kultury, jedna z organizatorek Jarmarku Wielkanocnego. W siedzibie ROK swoje prace, nie tylko z akcentami zbliżających się świąt, prezentowało 25 wystawców.

Odbywający się tradycyjnie w pierwszych dniach kwietnia Jarmark Wielkanocny to impreza, która cieszy się, mimo skromnej reklamy,  coraz większą popularnością. Podobnie było i w tym roku, głównie dzięki pięknej, zachęcającej do spacerów pogodzie. Dlatego wielu mieszkańców Łomży, wracających z kościoła czy przechadzki  wstępowało do Regionalnego Ośrodka Kultury, przyciągnięta muzyką i widokiem barwnych stoisk przed wejściem do budynku. W czasie jarmarku można było oglądać i kupić głównie ozdoby świąteczne, takie jak: karty,  efektowne pisanki i zajączki. Wielu wystawców zaprezentowało także prace nie związane z Wielkanocą: rzeźby, także o tematyce religijnej, rysunki, akwarele i obrazy. Nie brakowało efektownych, ozdobnych drobiazgów, przygotowanych przez Teresę Matuszelańską czy kolorowych rzeźb ptaków Józefa Teśluka. Każdy, kto szukał niebanalnego prezentu czy też oryginalnych dekoracji świątecznych miał spore szanse na wybranie czegoś ciekawego, oryginalnego, a często niedrogiego.
- Staramy się skupić w Regionalnym Ośrodku Kultury wszystkich twórców związanych z regionem – podkreśla Izabela Cierpikowska. - Chcą pokazać swoją twórczość i my im to umożliwiamy. Większość z nich tworzy przede wszystkim dla siebie. My chcemy, by pokazali swoją twórczość, wyszli z nią do ludzi, być może coś sprzedali. Imprezę organizujemy głównie dla twórców łomżyńskich i z powiatu łomżyńskiego. Trafiają się jednak osoby spoza regionu: ze Szczuczyna, Nidzicy. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę