Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Wywiadówka” Aleksandry Nowosadko podbiła jury

Główne zdjęcie
Aleksandra Nowosadko

15-letnia Aleksandra Nowosadko z Suwałk zdobyła Grand Prix V Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”. W sobotę, w Centrum Katolickim w Łomży, śród sukienek, kapeluszy i bibelotów Hanki Bielickiej, niemal przez cały dzień przed pięcioosobowym jury i salą widzów prezentowało się 46 młodych wykonawców. Były wiersze, kabaretowe monologi, i piosenki... - Wspaniale, że potrafimy się spotkać, słuchać i dzielić się tym co nas interesuje, bawi, a czasami i boli – mówił Jan Zdziarski, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, i po raz kolejny przewodniczący jury, które oceniało młodych wykonawców startujących w Konkursie.

Organizowany przez parafię pw. Krzyża Świętego w Łomży konkurs poprzez przybliżenie sylwetki mistrzyni mowy polskiej Hanki Bielickiej, ma rozbudzać zamiłowania do języka ojczystego, kultywować potrzebę jego pielęgnowania i utrwalać troskę o czystość mowy polskiej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Popisy młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Jan Zdziarski, Andrzej Beja – Zaborski, Krzysztof Zemło, Zofia Adamska i Katarzyna Szmitko.  
- To fajnie, że po raz piąty się spotykamy. Pięć to połowa dziesięciu, czyli pewien jubileusz, którzy pozwala mieć nadzieję, że będą kolejne edycje – mówił tuż przed ogłoszeniem wyników prac jury Jan Zdziarski.
Nim jednak przewodniczący jury odczytał werdykt podzielił się tym... co go zabolało.
- Słuchając was czasami trochę mnie bolało. Najbardziej brak szacunku dla utworu który wykonywaliście. Hanna Banaszak tylko śpiewała, a autorami tekstu są konkretni ludzie – mówił do uczestników Konkursu podkreślając, że „od was należy wymagać więcej”.
Jana Zdziarskiego „bolało” także, że niektórzy z uczestników byli jak „odtwarzacze” prezentując „kalki dźwięków utworów wcześniej wykonywanych”, a czasami zabrakło „staranności komunikacji językowej”.  
Werdykt jury – jak mówił Zdziarski - „niesprawiedliwy” „jest wynikiem wspólnej rozmowy i nie konsensusu”.  W kategorii monolog – wiersz pierwsze miejsce i 500 zł zdobył Jakub Pawlak z Łodzi - zdobywca ubiegłorocznego Grand Prix. Na drugim miejscu uplasowano Przemysława Przestrzelskiego z Łomży (400 zł), a na trzecim Annę Urbanowicz z Suwałk (200zł). Jury przyznało także cztery równorzędne wyróżnienia: Piotr Komorowski, Weronika Gryczkowska, Joanna Szydłowska i Angelika Węgrowska.   
W kategorii piosenka pierwsze miejsce i 500 zł przypadło Zofii Ignaciuk z Białegostoku. Na drugim miejscu znalazła się Weronika Skrodzka z Łomży (400 zł), a na trzecim Katarzyna Dłużniewska z Łomży (200 zł). Także w tej kategorii jury wyróżniło cztery osoby: Katarzynę Domalewską, Izabelę Kulis, Gabrielę Sosnowską i Katarzynę Żukowską. 

Nagrodę główną Konkursu zdobyła zaś Aleksandra Nowosadko z Suwałk. Poza statuetką i 800 zł w gotówce otrzymała ona także specjalny kapelusz „zbudowany” przez plastyczkę Teresę Adamowską.
- Ma nadzieję, że będzie nam dane zobaczyć was na dużych scenach – gratulował zwycięzcom konkursu Andrzej Beja – Zaborski.

200829104429.jpg
Foto: Aleksandra Nowosadko
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę