Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Koncert noworoczny w MBP

Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne i Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zorganizowały wspólnie „Koncert noworoczny”. Wzięły w nim udział dzieci oraz młodzież ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Łomży. Na repertuar występu złożyły się kolędy, utwory o tematyce świątecznej, fragmenty czy kompozycje muzyki poważnej i popularne przeboje. Nie obyło się bez niespodzianek, jak nietypowe wykonania czy wspólne muzykowanie rodziców i ich pociech.

A. Głębocki, M. Żelazny
A. Głębocki, M. Żelazny
Adam Przybylski
Adam Przybylski
Jan Zugaj
Jan Zugaj
Julia Franciszkowicz
Julia Franciszkowicz
Krystyna Sobocinska dyr MBP
Krystyna Sobocinska dyr MBP
Maciek Ołdakowski
Maciek Ołdakowski
Michał Dobrowolski
Michał Dobrowolski
Ola Raszczyk
Ola Raszczyk
Patrycja i Wojciech Modzelewscy
Patrycja i Wojciech Modzelewscy
Paulina Kubrak, Kasia Śledziewska
Paulina Kubrak, Kasia Śledziewska
Paulina Majdak
Paulina Majdak
Piotr Borawski
Piotr Borawski

Sala na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej w niedzielne przedpołudnie po raz kolejny zmieniła się w salę koncertową. Nowy Rok przywitali w niej uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Łomży, przygotowani przez Jerzego Wiśniewskiego, Jana Zugaja i Mirosława Żelaznego.
„Koncert noworoczny to już tradycja Łomżyńskiego Towarzystwa Muzycznego, mówi jego prezes, Artur Głębocki. Dzieci bardzo przeżywały swoje występy, ale przygotowały się solidnie i duma rodziców związana z występem swoich pociech jest uzasadniona. Wszyscy świetnie się bawili, było bardzo sympatycznie i rodzinnie”. Dzięki dobrej atmosferze stres i trema związane z występem przed tak liczną publicznością szybko minęły i młodzi wykonawcy szybko zapomnieli o nerwach. Nie bez znaczenia było też to, że koncert przypominał im klimatem zwykłe próby, z czym zgadza się prezes Głębocki: „Nasze Ognisko Muzyczne to nie jest szkoła, chodzi o umuzykalnienie dzieci w przyjemnej, rodzinnej  atmosferze. Dzieci przychodzą bardzo chętnie na próby, na lekcje i są efekty tej pracy”.  Pomimo pory roku i tytułu koncertu sugerujących dobór repertuaru wykonano wiele innych utworów, nie tylko kolędy. Czasem zaś znane wszystkim kolędy nabierały zupełnie innych barw dzięki ciekawej aranżacji, jak „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, w którą akompaniujący na pianinie kwartetowi smyczkowemu Jan Zugaj wplótł rytm ragtime’u.
Wystąpił też, nieoczekiwanie, w roli skrzypka, zastępując jedną z chorych dziewcząt.  Bardzo ciepło przyjęto też takie przeboje jak „Last Christmas” Wham, „Without You” Mariah Carey czy melodię z filmu  - „Kurier carski”.
„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego koncertu, mówi Jan Zugaj, nauczyciel i wychowawca, na co dzień skrzypek łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Dzieci pokazały się z jak najlepszej strony i oby tak było na każdym koncercie”. Ciekawym urozmaiceniem koncertu było muzykowanie rodzinne, w czasie którego występujące dzieci wsparli ich rodzice. „To nie był jednorazowy występ, myślę, że to też wejdzie do programu naszych kolejnych koncertów” – zapowiada Jan Zugaj. Tym razem na wspólny występ zdecydowało się tylko troje rodziców. Najpierw najmłodszy uczestnik koncertu, uczący się grać zaledwie od dwóch miesięcy Michał Dobrowolski wykonał, z towarzyszeniem rodziców, „Jingle Bells”. Finałem koncertu była zaś piosenka „Skrzypi wóz”, zagrana na instrumentach klawiszowych i zaśpiewana przez Patrycję Modzelewską, razem z tatą Wojciechem grającym na saksofonie tenorowym.
„Biblioteka to miejsce, gdzie jest miejsce i czas na wszelką rozrywkę, ocenia dyrektor MBP, Krystyna Sobocińska. Mam tu na myśli nie tylko bezpośrednie relacje z książką, ale też koncerty, projekcje filmów, wystawy -  wszelkie inne inicjatywy i okazje związane ze sztuką.
Jeśli tylko ktoś chce skorzystać z naszej gościnności – jesteśmy na to jak najbardziej otwarci i zapraszamy, nie tylko do korzystania z naszych zbiorów”.

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę