Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie na (wielkiej) scenie w Tours

Przez ponad pół roku grupa sprawnych i niepełnosprawnych osób z Łomży przygotowywała w Regionalnym Ośrodku Kultury spektakl taneczny „Król słońce” w choreografii Justyny Wawrzyniak. To uczestnicy międzynarodowego projektu Mode H Europe 2010, który miał na celu integrację osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi poprzez sztukę i modę. Finał Mode H Europe 2010 odbył się w Tours we Francji, gdzie łomżyńscy artyści zaprezentowali się przed kilkutysięczną publicznością.

W międzynarodowym projekcie koordynowanym przez francuską organizację „Mutualite Francaise” oprócz Polski brali udział Belgowie, Litwini, Łotysze, Portugalczycy, Rumuni, Włosi i Francuzi. Grupa z każdego z państw miała przygotować inny spektakl. Reprezentująca Polskę dziesięcioosobowa (w tym pięć osób niepełnosprawnych) łomżyńska grupa prezentowała musical „Król słońce”.
- Występ został bardzo pozytywnie i entuzjastycznie przyjęty przez publiczność – relacjonują po powrocie do domu członkowie grupy. - Ogromna sala, profesjonalne oświetlenie, sztab makijażystów robiło ogromne wrażenie. Poruszającym momentem był finał spektaklu, który zarówno na próbach jak i na głównych występach wzruszał do łez.

Kilkudniowy pobyt we Francji urozmaiciły wspólne wieczory, kolacje, prezentacje krajów, zabawy, na których uczestniczy mieli okazję do integracji ze sobą i z innymi krajami. Uczestnicy projektu mieli też możliwość zwiedzania przepięknych zamków nad Loarą, malowniczej miejscowości Tours i domu Leonarda da Vinci.

210204100642.gif
cz
wt, 26 października 2010 17:28
Data ostatniej edycji: wt, 26 października 2010 17:29:55

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę