Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
SPONSOR ŁOMŻYŃSKIEJ JESIENI KULTURALNEJ

Kabaret TzDS

(„Kabaret To za Duże Słowo”) Laureaci I nagrody na XX Przeglądzie Kabaretów PaKA 2004

„Kabaret TzDs powstał w palarni Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w lutym 2003 roku. Dokładnie. Skutkiem tego palaczami są bohaterowie naszych skeczy, a także nasza muszka maskotka, którą można spotkać na stronie internetowej kabaretu www.tzds.art.pl. Kabaret TzDs w ciągu roku wyszedł z okopów, ale dalej jest na offie. Takim demonstracyjnym offie ze skreczami. A na PACE jak raz przypadkowo straciliśmy orientację, to od razu nas wrobili w jakieś nagrody. Trzeba uważać. Lubimy Martynę Jakubowicz za niezły float, hip-hop life style za dystans, filmy Davida Lynch’a za lekkość przekazu i Szopena za hardcore formy. W wolnych chwilach jesteśmy zapalonymi zielarzami. A niektórzy z nas kiszą, ale nie kapustę. Nie lubimy clubbingu, chyba ze podlewany bograczem w sosie a’ la Masłowska. A co myślą o nas inni?
Żory on-line: „Po postu wymiataliście, chłopaki, 2 dni temu w Rotundzie...”
Kraków on-line: „Normalnie, chłopaki, byliście massakrujący...”
Pszczyna on-line: „Emanują od Was pozytywne fluidy... ”
Zorro (Cieszyn psycho off-line): „Już niedługo się spotkamy w bezpośredniej konfrontacji a wtedy nawet 36 much Wam nie pomoże hłe hłe hłe... Świat jest za mały na nas dwóch! ”
Do dziś się zastanawiamy, kto ma te fluidy, kogo zmassakrowaliśmy i kiedy ostatni raz coś w ogóle sprzątaliśmy... Więcej takich zagadek w naszej księdze gości...”

Skład:
Maciek Michalski (Halsky)
Inicjator. Mieszkał w Katowicach przez 19 lat, ale się przeprowadził na wieś, tzn do miejscowości Gostyń (10 km za Mikołowem). W wolnych chwilach między dojeniem krów i plewieniem grządek pisze teksty do naszych skeczów. Walczy z władzami Uniwersytetu Śląskiego o zmianę nazwy Wydziału Nauk Społecznych na Wydział Nauk Spokojnych.
O sobie: "Kupiłem dzisiaj klapki, jeden 43 a drugi 44."

Michał Bucholc (Bufi)
Informatyk z Katowic, student Politechniki Śląskiej. Odpowiedzialny za oprawę audiowizualną kabaretu. Chce zapisać się do historii kabaretu dając pierwszy na świecie występ przez internet. To on stworzył Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze.
O sobie: "Chyba dodałem tutaj trochę za dużo pikseli"

Tomek Kiernożycki
Intelektualista z Dąbrowy Górniczej, a właściwie z Błędowa. Podobno mieszka nieopodal pustyni i farmy strusiej. Człowiek o kamiennej twarzy. Dawniej Wiedźmin polonistyki, obecnie przeszedł na emeryturę i poznaje uroki historii.
O sobie: "Jak zdążę na ten autobus o ósmej to na dwunastą będę już w domu."

Daniel Sęda
Incognito z Tychów. Nie zgadza się z Halskim w kwestii nazwy wydziału. Uważa, że konieczna jest zmiana, ale na Wydział Gier i Zabaw. Ostatnio pomaga Halskiemu w domu. Maciek plewi grządki, a Daniel siedzi na górze i wymyśla skecze.
O sobie: "Kiedyś można było wszystko. Teraz wszystko trzeba."

Szymon Matuszyński
Indywidualista z Katowic. Absolwent Akademi Muzycznej. Teraz studiuje na wydziale Radia i Telewizji w Katowicach. Podobno spokrewniony z Halskim. Gra na fagocie , pianinie i potrafi nastroić gitarę 30 razy szybciej niż Maciek. Jedyny profesjonalista w kabarecie.
O sobie: "Giedur, Adur, bemol,pauza, efdur..."

Oficjalna strona kabaretu : www.tzds.art.pl
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę