Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

NIK: w Łomży źle kształcą nauczycieli wychowania fizycznego

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia kształcenie studentów na kierunku wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia była jedną z 9. uczelni w kraju, w której przeprowadzono kontrolę. Negatywną oceną, poza PWSIiP, NIK wystawiła jeszcze tylko podobnej uczelni z Konina.

NIK badała jak w wygląda wychowanie fizyczne i sport w szkołach publiczny w Polsce. W sumie skontrolowano 52 jednostki w tym w: Ministerstwo Sportu i Turystyki, dziewięć publicznych szkół wyższych oraz 42 szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wyniki raportu nie napawają optymizmem. Niemal połowa polskich szkół nie ma sali gimnastycznej. Blisko 30 proc. istniejących salek to pomieszczenia mniejsze niż niejedno mieszkanie. 75 proc. szkół nie zapewnia uczniom właściwego poziomu bezpieczeństwa w czasie lekcji w-f.
Kontrolerzy wymieniają także nieprawidłowości w szkołach wyższych, przygotowujących do zawodu nauczyciela wychowania fizycznego. Aż 78 % uczelni zaniża wymagania lub w ogóle nie przeprowadza egzaminów sprawnościowych podczas rekrutacji na studia zaoczne i podyplomowe. Żadna ze skontrolowanych uczelni nie przygotowywała też studentów do prowadzenia zajęć w-f w klasach I-III szkoły podstawowej. Niestety wśród uczelni do których NIK miała największe zastrzeżenia jest także Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Ocena skontrolowanej działalności, zawarta w wystąpieniu pokontrolnym NIK w przypadku łomżyńskiej uczelni jest negatywna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę