wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

NIK: w Łomży źle kształcą nauczycieli wychowania fizycznego

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia kształcenie studentów na kierunku wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Uczelnia była jedną z 9. uczelni w kraju, w której przeprowadzono kontrolę. Negatywną oceną, poza PWSIiP, NIK wystawiła jeszcze tylko podobnej uczelni z Konina.

NIK badała jak w wygląda wychowanie fizyczne i sport w szkołach publiczny w Polsce. W sumie skontrolowano 52 jednostki w tym w: Ministerstwo Sportu i Turystyki, dziewięć publicznych szkół wyższych oraz 42 szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Wyniki raportu nie napawają optymizmem. Niemal połowa polskich szkół nie ma sali gimnastycznej. Blisko 30 proc. istniejących salek to pomieszczenia mniejsze niż niejedno mieszkanie. 75 proc. szkół nie zapewnia uczniom właściwego poziomu bezpieczeństwa w czasie lekcji w-f.
Kontrolerzy wymieniają także nieprawidłowości w szkołach wyższych, przygotowujących do zawodu nauczyciela wychowania fizycznego. Aż 78 % uczelni zaniża wymagania lub w ogóle nie przeprowadza egzaminów sprawnościowych podczas rekrutacji na studia zaoczne i podyplomowe. Żadna ze skontrolowanych uczelni nie przygotowywała też studentów do prowadzenia zajęć w-f w klasach I-III szkoły podstawowej. Niestety wśród uczelni do których NIK miała największe zastrzeżenia jest także Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Ocena skontrolowanej działalności, zawarta w wystąpieniu pokontrolnym NIK w przypadku łomżyńskiej uczelni jest negatywna.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0