Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Suwałki już uciekają, Białystok goni...

Główne zdjęcie
źródło: www.efrr.wrotapodlasia.pl

Jeszcze pół roku temu na głowę mieszkańca Łomży wypadało najwięcej pieniędzy z projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Teraz okazuje się, że spadliśmy na drugą lokatę, a po piętach depcze nam Białystok. Niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji są Suwałki. Dziś na głowę mieszkańca tego miasta z RPOWP przypada ponad 2 000 zł. W przypadku Łomży jest to już o 450 zł mniej.

www.efrr.wrotapodlasia.pl
www.efrr.wrotapodlasia.pl

Z danych opublikowanych przez zarządzający RPOWP Urząd Marszałkowski w Białymstoku wynika, że na terenie miasta  Łomży realizowanych jest – przez samorząd, przedsiębiorców i organizacje m.in. Kościół - w sumie 38 projektów z pozyskanym dofinansowaniem rzędu 98,5 mln.  Po przeliczeniu na zameldowanych w Łomży mieszkańców wypada więc po 1 562,98 zł. To o niemal 100 zł więcej niż było w lutym, gdy Łomża zajmowała pierwsze miejsce w rankingu. W ciągu ostatnich miesięcy przybyło nam 11 projektów i ponad 6 mln zł dofinansowania, ale niestety w tym samym czasie inni pozyskali znacznie więcej. Na lidera wyszły Suwałki, gdzie co prawda realizowane są o dwa projekty mniej niż u nas, ale przyznane im dofinansowanie to już niemal 140 mln zł., co po przeliczeniu na głowę mieszkańca Suwałk daje wynik 2 015,40 zł.   Łomżę w tej klasyfikacji goni też Białystok. Jeszcze w lutym Urząd Marszałkowskie podawał, że łącze dotacje do realizowany w stolicy województwa projektów z RPOWP wynoszą 242 mln zł, czyli 823 zł na głowę mieszkańca. Teraz Białystok niemal podwoił ten wynik. Dziś dotacje to już 419,5 mln zł, a na głowę mieszkańca Białegostoku wypada 1 425,99 zł.

Warto dodać, że pomiędzy Łomżą a Białymstokiem jest jeszcze powiat hajnowski, gdzie po przeliczeniu dotacji z RPOWP na mieszkańca wskaźnik ten wynosi 1 487,84 zł, a na piątej pozycji, tuż za Białymstokiem, jest powiat łomżyńskich z wynikiem 1 422,03 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę