Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego wykreślona z „Polski Wschodniej”

Ministerstwo Rozwoju regionalnego zakończyło kolejną aktualizację listy projektów indywidualnych dla Programu Rozwój Polski Wschodniej. Z listy usunięto trzy projekty i dodano dwie nowe inwestycje. Wśród skreślonych jest projekt o nazwie Rozbudowa Zambrowskiego Parku Przemysłowego (POPW 1.3-20), którego beneficjentem jest Zarząd Nieruchomości w Zambrowie Sp. z o.o. Wartość tego projektu szacowano na 12,5 mln zł, a dofinansowanie miało pokryć połowę kosztów. Ministerstwo podało, że inwestycję, która znajdowała się w osi priorytetowej I Nowoczesna gospodarka usunięto z listy projektów na wniosek beneficjenta.

Zaktualizowana lista projektów indywidualnych dla PO RPW obejmuje 102 przedsięwzięcia o łącznej wartości 12,27 mld zł. W tej grupie jest sześć „naszych”:
1.) Rozwój infrastruktury Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wraz z halą laboratoryjną do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego
2.) Kompleksowe przygotowanie terenu pod inwestycje związane z uruchomieniem działalności produkcyjnej w Zambrowie
3.) Przygotowanie terenów pod inwestycje z zakresu produkcji i nowoczesnych usług w Kolnie
4.) Budowa obwodnicy miejscowości Szczuczyn w ciągu drogi ekspresowej S-61
5.) Budowa obwodnicy miejscowości Stawiski w ciągu drogi ekspresowej S-61
Szóstym projektem jest, znajdująca się w dalszym ciągu na liście projektów rezerwowych, przebudowa ponad 20 km drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Myszyniec na odcinku od Nowogrodu do granicy województwa podlaskiego (okolice wsi Kuzie).

Jak podaje ministerstwo samo umieszczenie projektu na liście nie świadczy o przyznaniu dofinansowania. W przypadku niedotrzymania przez beneficjentów terminów dotyczących kompletowania niezbędnej dokumentacji, projekt może zostać usunięty z listy, zaś na jego miejscu może znaleźć się inny.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę