Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowy rok szkolny

Ponad 5 milionów uczniów w Polsce i około 11 tysięcy w Łomży idzie dziś do szkoły. Właśnie zaczyna się nowy rok szkolny. Ten według MEN nie powinien nieść ze sobą żadnych rewolucyjnych zmian. Najważniejszą może być wydłużenie roku szkolnego do ostatniego piątku czerwca (w 2011 roku to 24 czerwca), ale ta data na razie jest tylko w projekcie odpowiedniego rozporządzenia. W opublikowanym przez MEN kalendarzu roku szkolnego póki co wakacji nie ma...

Jak zapewniają władze miasta wszystkie szkoły w Łomży są przygotowane na przyjęcie uczniów. W wakacje w szkołach przeprowadzono w większości drobne remonty. Wyjątkiem jest Szkoła Podstawowa nr 4, gdzie zakres prac remontowych był bardzo duży. Prace tu się jeszcze nie zakończyły, ale jak zapewniał wczoraj na antenie Radia Nadzieja Krzysztof Choiński, z-ca prezydenta Łomży szkoła normalnie rozpocznie nowy rok szkolny, a prowadzone na zewnątrz budynku prace remontowe mają nie przeszkadzać uczniom i nauczycielom pracującym w środku szkoły.

W Łomży najwięcej uczniów będzie uczęszczało do łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Spośród 5211 osób 1582 rozpocznie po raz pierwszy naukę w tego typu placówce, zaś 1459 będzie miało szansę przystąpić do egzaminu maturalnego. 1924 uczniów będzie uczęszczało do łomżyńskich gimnazjów, z czego 577 do klas pierwszych. W podstawówkach uczyć się będzie 3816 dzieci, w tym do szkoły po raz pierwszy pójdzie 594 dziewcząt i chłopców.
Dziś naukę rozpoczyna także blisko 2000 przedszkolaków, przy czym 1308 dzieci będzie chodziło do miejskich przedszkoli, a dalsze ponad 600 do niepublicznych.

Sześciolatek w łomżyńskiej szkole i przedszkolu
Tylko 24. sześcioletnich dzieci z Łomży od dziś zasiądzie w ławkach pierwszej klasy szkoły podstawowej. Znacznie więcej sześciolatków idzie do szkolnej zerówki. Według danych Wydział Oświaty UM w sumie jest to 181 dzieci.  Zerówki czyli klasy, w którym sześcioletnie dzieci będą przechodziły roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, powstały w każdej łomżyńskiej szkole, a w SP nr 7 i 10 są nawet po dwa oddziały.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę