niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Strażacy z Radziłowa dostaną nowy sprzęt gaśniczy

Nowoczesne specjalistyczne pojazdy oraz sprzęt do akcji ratowniczych dostaną strażacy ochotnicy z Radziłowa i okolicy. Cztery nowe samochody wraz z wyposażeniem kupi im gmina, która pozyskała na ten cel dotację z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,67 mln zł, a wartość dofinansowania przekracza 1,4 mln zł.

Projekt o nazwie „Poprawa ochrony przeciwpożarowej oraz jakości usuwania skutków zagrożeń naturalnych i poważnych awarii poprzez wyposażenie jednostek OSP na terenie Gminy Radziłów w specjalistyczne pojazdy i sprzęt do akcji ratowniczych” będzie realizowany do września 2011 r. Dwa z czterech zakupionych nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych – średni i lekki trafi na potrzeby OSP Radziłów, a po jednym lekkim wozie dostaną strażacy ochotnicy z Klimaszewnicy oraz Słucza. Strażacy poza samochodami dostaną także aparaty powietrzne, lekki zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarka do drewna, stali i betonu, radiotelefony przenośne, agregat prądotwórczy, zestaw pierwszej pomocy PSP R1 i inne urządzenia niezbędne w akcjach ratunkowych.

Dodajmy, że gmina Radziłów jest jedną z najaktywniejszą gmin z powiatu grajewskiego w pozyskiwaniu środków unijnych. Dotychczas podpisała umowy na realizację czterech projektów dofinansowywanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego a łączną wartość pozyskanego dofinansowania wynosi 3 mln 613 tys 971,03 zł, czyli 712,53 zł w przeliczeniu na każdego mieszkańca gminy. Dodajmy że roczny budżet gminy to ok. 14 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0