Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Strażacy z Radziłowa dostaną nowy sprzęt gaśniczy

Nowoczesne specjalistyczne pojazdy oraz sprzęt do akcji ratowniczych dostaną strażacy ochotnicy z Radziłowa i okolicy. Cztery nowe samochody wraz z wyposażeniem kupi im gmina, która pozyskała na ten cel dotację z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,67 mln zł, a wartość dofinansowania przekracza 1,4 mln zł.

Projekt o nazwie „Poprawa ochrony przeciwpożarowej oraz jakości usuwania skutków zagrożeń naturalnych i poważnych awarii poprzez wyposażenie jednostek OSP na terenie Gminy Radziłów w specjalistyczne pojazdy i sprzęt do akcji ratowniczych” będzie realizowany do września 2011 r. Dwa z czterech zakupionych nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych – średni i lekki trafi na potrzeby OSP Radziłów, a po jednym lekkim wozie dostaną strażacy ochotnicy z Klimaszewnicy oraz Słucza. Strażacy poza samochodami dostaną także aparaty powietrzne, lekki zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarka do drewna, stali i betonu, radiotelefony przenośne, agregat prądotwórczy, zestaw pierwszej pomocy PSP R1 i inne urządzenia niezbędne w akcjach ratunkowych.

Dodajmy, że gmina Radziłów jest jedną z najaktywniejszą gmin z powiatu grajewskiego w pozyskiwaniu środków unijnych. Dotychczas podpisała umowy na realizację czterech projektów dofinansowywanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego a łączną wartość pozyskanego dofinansowania wynosi 3 mln 613 tys 971,03 zł, czyli 712,53 zł w przeliczeniu na każdego mieszkańca gminy. Dodajmy że roczny budżet gminy to ok. 14 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę