Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Mój świat” Adamowskiej

Główne zdjęcie
Teresa Adamowska (Fot. Grzegorz Gwizdon)

- Nie wzoruję się na modach, na trendach. Ja robię swoje – mówi Teresa Adamowska, malarka z Łomży, której prace można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13. To nie tylko barwne obrazy, projekty kalendarzy, ale także plakaty, grafiki książkowe, a nawet wykonane przez artystkę lalki teatralne. Najstarsze z prezentowanych prac powstawały jeszcze w latach 90.ubiegłego wieku, najnowsze... kilka dniu temu. Na pytania jak mogłaby nazwać tę wystawę autorka odpowiada: „Mój świat, bo wszędzie w obrazach, czy ilustracjach książkowych jestem w sposób znamienny”.

Wernisaż Teresy Adamowskiej (Fot. Grzegorz Gwizdon)
Wernisaż Teresy Adamowskiej (Fot. Grzegorz Gwizdon)
Wernisaż Teresy Adamowskiej (Fot. Grzegorz Gwizdon)
Wernisaż Teresy Adamowskiej (Fot. Grzegorz Gwizdon)
Teresa Adamowska (Fot. Grzegorz Gwizdon)
Teresa Adamowska (Fot. Grzegorz Gwizdon)

Teresa Adamowska to artystka wszechstronna. Maluje obrazy, projektuje karty pocztowe i plakaty, ilustruje książki i opracowuje graficznie wydawnictwa, i zajmuje się jeszcze pracą pedagogiczną. Do tego wszystkiego jest osobą niezwykle urokliwą i ciepłą, co przenosi nie tylko na swoje prace...
- Inspiracja do pracy płynie z drugiego człowieka – mówiła Teresa Adamowska podczas środowego wernisażu wystawy, ciesząc się z obecności w Galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży wielu dziesiątek przyjaciół i znajomych od lat zauroczonych jej twórczością.   
- Prace Teresy Adamowskiej to intrygujące opowieści otwierające drzwi do rzeczywistości „po drugiej stronie lustra” - napisała o wystawianej w Galerii Sztuki Współczesnej ekspozycji jej kierownik Karolina Skłodowska. - Zbudowane w oparciu o pierwiastek metaforyczny pokazują świat tajemniczy i niezwykły, w którym wszystko jest możliwe, tu sen spotyka się z jawą, tragizm z farsą, a liryzm z groteską. Baśniowo-poetycka atmosfera prac artystki bliska jest klimatowi dzieł polskich malarzy przełomu XIX i XX wieku, prekursorów nowoczesnej sztuki, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego...

Wystawę prac Teresy Adamowskie w Galerii przy ul Długiej w Łomży można zwiedzać do 29 sierpnia 2010 roku.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę