czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Szkołę czas wybrać...

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych wchodzi w decydującą fazę. Dziś ostatni dzień w którym uczniowie kończący naukę w gimnazjach mają zdecydować, w której szkole średniej chcą kontynuować naukę. W Łomży wybrać mogą trzy szkoły. Jeśli nie dostaną się do tej wymarzonej, mają szanse w pozostałych. Tradycyjnie już największym powodzeniem wśród szkół tzw. pierwszego wyboru cieszy się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Na 180 miejsc w klasach pierwszych ogólniaka zgłosiło się już 318 kandydatów. Więcej chcących niż miejsc jest także w III LO przy ul. Senatorskiej i I LO przy Bernatowicza, oraz w niektórych klasach innych szkół.

W III Liceum Ogólnokształcącym na przygotowane 224 miejsca zgłoszonych jest już 247 kandydatów, a w I LO na 174 miejsca 185 kandydatów. W pozostałych szkołach ścisku nie ma, ale są klasy gdzie kandydatów jest więcej niż miejsc. Tak jest np. w klasach o profilu policyjnym liceum i w technikum hotelarstwa w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 na Zielonej.

Z prezentowanego w elektronicznym systemie naboru zainteresowania wynika także które szkoły cieszą się najmniejsza popularnością wśród uczniów. Wśród nich jest m.in. Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, gdzie do pięciu klas techników i zawodówki zgłosiło się w sumie 31 osób. Podobnym niewielkim zainteresowaniem w pierwszym etapie naboru cieszą się także szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0