Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Szkołę czas wybrać...

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych wchodzi w decydującą fazę. Dziś ostatni dzień w którym uczniowie kończący naukę w gimnazjach mają zdecydować, w której szkole średniej chcą kontynuować naukę. W Łomży wybrać mogą trzy szkoły. Jeśli nie dostaną się do tej wymarzonej, mają szanse w pozostałych. Tradycyjnie już największym powodzeniem wśród szkół tzw. pierwszego wyboru cieszy się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Na 180 miejsc w klasach pierwszych ogólniaka zgłosiło się już 318 kandydatów. Więcej chcących niż miejsc jest także w III LO przy ul. Senatorskiej i I LO przy Bernatowicza, oraz w niektórych klasach innych szkół.

W III Liceum Ogólnokształcącym na przygotowane 224 miejsca zgłoszonych jest już 247 kandydatów, a w I LO na 174 miejsca 185 kandydatów. W pozostałych szkołach ścisku nie ma, ale są klasy gdzie kandydatów jest więcej niż miejsc. Tak jest np. w klasach o profilu policyjnym liceum i w technikum hotelarstwa w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 na Zielonej.

Z prezentowanego w elektronicznym systemie naboru zainteresowania wynika także które szkoły cieszą się najmniejsza popularnością wśród uczniów. Wśród nich jest m.in. Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, gdzie do pięciu klas techników i zawodówki zgłosiło się w sumie 31 osób. Podobnym niewielkim zainteresowaniem w pierwszym etapie naboru cieszą się także szkoły prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę