wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

„Zwycięska bitwa”

Michał Adamowski uczeń Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży zdobył I nagrodę w konkursie plastycznym poświęconym 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej i bohaterskiej śmierci ks. mjr. Ignacego Skorupki.

Na konkurs, pod patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także J.E. Biskup Polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski, wpłynęło 46 prac plastycznych z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki ze szkół plastycznych z całej Polski. Oceniała je specjalna komisja złożona z trzech profesorów ASP oraz wizytatorów Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, która obradowała w budynku Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Praca Michała Adamowskiego z kopią autentycznej rodzinnej fotografii przedstawiającej pradziadka autora w wielopostaciowej grupie żołnierzy m.in. 33 pułku piechoty, w którym walczył i rysunkowym przedstawieniem drużyny piłkarskiej jest symbolicznym wyrazem przeszłości i współczesności.
W konkursie tym dostrzeżona została także praca Judyty Nadolnej z klasy III b łomżyńskiego Plastyka, która została uhonorowana wyróżnieniem. Praca ta stanowi analogię do walki Św. Jerzego ze smokiem – w tym przypadku ogromnym, czerwonym, bezkształtnym tworem.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0