Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

„Zwycięska bitwa”

Michał Adamowski uczeń Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży zdobył I nagrodę w konkursie plastycznym poświęconym 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej i bohaterskiej śmierci ks. mjr. Ignacego Skorupki.

Na konkurs, pod patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także J.E. Biskup Polowy WP gen. dyw. Tadeusz Płoski, wpłynęło 46 prac plastycznych z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki ze szkół plastycznych z całej Polski. Oceniała je specjalna komisja złożona z trzech profesorów ASP oraz wizytatorów Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, która obradowała w budynku Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie.

Praca Michała Adamowskiego z kopią autentycznej rodzinnej fotografii przedstawiającej pradziadka autora w wielopostaciowej grupie żołnierzy m.in. 33 pułku piechoty, w którym walczył i rysunkowym przedstawieniem drużyny piłkarskiej jest symbolicznym wyrazem przeszłości i współczesności.
W konkursie tym dostrzeżona została także praca Judyty Nadolnej z klasy III b łomżyńskiego Plastyka, która została uhonorowana wyróżnieniem. Praca ta stanowi analogię do walki Św. Jerzego ze smokiem – w tym przypadku ogromnym, czerwonym, bezkształtnym tworem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę