Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Konkursu na dyrektora „dziesiątki” chyba prędko nie będzie

Choć w dalszym ciągu oficjalnie nie wiadomo dlaczego we wtorek prezydent unieważnił swoje wcześniejsze zarządzenie o organizacji konkursu na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży, teraz okazuje się konkursu nie ma i prędko nie będzie. Właśnie ukazało się nowe zarządzenie prezydenta przedłużające pełnienie obowiązków dyrektora „dziesiątki” Leszkowi Sobocińskiemu aż do końca listopada.

Przypomnijmy w połowie stycznia, w wyniku tzw. „wojny o basen” prezydent Jerzy Brzeziński odwołał Hankę Gałązkę (leżała wówczas w szpitalu) z funkcji dyrektora  Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży. W uzasadnieniu decyzji prezydent napisał wówczas, że „Bezpośrednią i najważniejszą przyczyną odwołania Pani ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży jest uporczywe nieprzekazywanie rzetelnej informacji o najważniejszych sprawach organizacyjnych szkoły Radzie Rodziców.” „Skutkiem poczynionej przez Panią dezinformacji było to, iż Rada Rodziców w dniu 23 grudnia 2009 r., skierowała do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku zawiadomienie, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Prezydentów Miasta Łomży na szkodę Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.” 
Na początku lutego jako osobę pełniącą obowiązki dyrektora „dziesiątki” prezydent wskazał jednego z wicedyrektorów szkoły Leszka Sobocińskiego. Miał on kierować szkołą tylko do końca lipca, i w tym czasie nowego, pełnoprawnego dyrektora miano wyłonić w konkursie, do którego Sobociński - jak wówczas sam mówił - „nie zamierza startować”. 
Na początku kwietnia ukazało się zarządzenie prezydenta o konkursie na dyrektora szkoły, i jeszcze w połowie miesiąca ogłoszono sam konkurs. Kandydaci zgłosili się, a wśród nich była także odwołana dyrektor Hanka Gałązka, która kierowała SP nr 10 od chwili jej powstania w 1988 roku, ale we wtorek niespodziewanie prezydent unieważnił swoje wcześniejsze zarządzenie o konkursie.
Teraz na stronach BIP ukazało się kolejne z 5 maja 2010  (czyli wczoraj) zarządzenie prezydenta. Prezydent przedłużył pełnienie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży Leszkowi Sobocińskiemu aż do 30 listopada 2010 roku.

Warto dodać, że odwołana dyrektor „dziesiątki” sprawę swojego – jej zdaniem bezprawnego odwołania - skierowała do sądu i sprawa jest w toku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę