Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Szóstoklasiści będą się sprawdzać...

643 szóstoklasistów w samej Łomży i niemal 3 tysiące na terenie powiatów byłego województwa łomżyńskiego dziś będzie pisało pierwszy ważny sprawdzian w swoim życiu. Ważny, bo choć nie można go nie zdać – wystarczy do niego przystąpić - sprawdzian szóstoklasisty jest sprawdzianem ogólnokrajowym i podsumuje ich całą dotychczasową wiedzę.

Sprawdzian przygotowali eksperci z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwać będą, oraz sprawdzeniem arkuszy w regionie zajmą się, egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Agnieszka Muzyk rzecznik OKE w Łomży podkreśla, że sprawdzian ma przede wszystkim znaczenie diagnostyczne, i nawet słabe jego wyniki nie będą miały wpływu na to czy uczeń zostanie przyjęty do gimnazjum. Arkusz pytań i zadań które rozwiązywać będą szóstoklasiści pozwoli ocenić na ile opanowali umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce.
Sprawdzian rozpoczyna się o godzinie 9. Na napisanie międzyprzedmiotowego testu uczniowie będą mieli godzinę, a dyslektycy półtorej godziny. Po sprawdzianie wszystkie prace trafią do OKE, które aby je ocenić powołały specjalnych egzaminatorów. Ci na ocenienie sprawdzianów mają dwa tygodnie, ale wyniki egzaminu uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele poznają dopiero 18 czerwca.
Jeżeli uczeń z powodu choroby nie stawi się dzisiaj w swojej szkole, będzie mógł sprawdzian napisać w dodatkowym terminie - 8 czerwca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę