Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Jerzy Kosek czy Jan Miłosz Zarzycki – finał konkursu na szefa Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej

O 18.00 w sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, który poprowadzą obaj kandydaci. Jak zapowiada Prezydent Łomży, dyrektorem orkiestry zostanie ten, którego część koncertu będzie lepsza. Oceniać będzie specjalna Komisja Konkursowa i publiczność. Ten z dyrygentów który zbierze większe brawa będzie miał większą szansę na zwycięstwo.

Przypomnijmy, po odejściu Tadeusza Chachaja poszukiwany jest nowy dyrektor i zarazem dyrygent Orkiestry. Prezydent ogłosił konkurs, na który zgłosiło się osiem osób. PO kolejnych jego etapach do finału, który rozegra się dziś wieczorem, dotarło dwóch: Jerzy Kosek i Jan Miłosz Zarzycki. Obaj to młodzi, ale doświadczeni dyrygenci.

Jerzy Kosek ma 44 lata. Akademię Muzyczną w Katowicach ukończył w 1986 roku, potem podjął studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Wiedniu.
Po studiach pracował jako dyrygent w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, był dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej i dyrektorem Filharmonii Olsztyńskiej.
Lubi słuchać kompozycji Roberta Schumanna i Igora Strawińskiego.

Jan Miłosz Zarzycki to jeden z najwybitniejszych dyrygentów polskich młodego pokolenia, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech i Hiszpanii i na Węgrzech. Jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1992-1993 współpracował z Państwową Operą we Wrocławiu, gdzie dyrygował m. in. takimi dziełami jak: "Der Freischütz" C.M. von Webera, "Cosi fan tutte" W. A. Mozarta oraz "Madame Butterfly" G. Pucciniego.
W roku 1994 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego we Wrocławiu. Swoje studia dyrygenckie uzupełniał w Wiedniu i w Berlinie, gdzie miał okazję poznać sztukę dyrygencką takich mistrzów batuty jak S. Ozawa, K. Masur, C. Abbado.
Dyrygował większością polskich orkiestr filharmonicznych, koncertował w Niemczech, Francji, Austrii, Holandii, Republice Czeskiej, Rosji i Włoszech, odbywał także staż dyrygencki w USA.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę