Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Decydować mają rodzice, nie władze

- Rodzice muszą mieć prawo wyboru, czy ich sześcioletnie dziecko będzie chodziło do szkoły czy do przedszkola – mówi Aleutyna Kołos prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Władze samorządowe muszą uszanować tę wolę, tym bardziej, że prawo na taki wybór pozwala – dodaje odnosząc się do pomysłu władz Łomży, które od września do szkół chcą posłać wszystkie sześciolatki.

Zgodnie z pomysłem władz rodzice sześciolatków w Łomży w tym roku mają mieć jedynie wybór czy ich dziecko pójdzie do zerówki czy do klasy pierwszej. We wszystkich szkołach podstawowych w Łomży mają zostać utworzone oddziały przedszkolne dla dzieci sześcioletnich, które będą odbywały roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz oddziału klas pierwszych w których dzieci sześcioletnie będą realizowały obowiązek szkolny.
Zdaniem prezes łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego takie ograniczanie przysługującego rodzicom prawa wyboru jest bezprawne. Aleutyna Kołos podkreśla, że opieka jaką dzieci mają zapewniana w szkole nie jest taka sama jak w przedszkolach.
- Dziecko sześcioletnie jest tam (w przedszkolu – dop.red.) na trzy posiłki, ma pełną opiekę, ma panią w grupie, ma znajome dzieci. W szkole dziecko musi być o wiele bardziej samodzielne – mówi.
Prezes ZNP pyta też czy wszystkie łomżyńskie szkoły są przygotowane na przyjęcie sześciolatków i co będzie jak rodzice odmówią posłania dzieci do szkół, a 1 września przyprowadzą je do przedszkoli.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę