Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Samochód przewodniczącego Rady Miasta potrącił 18-latka

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

- To był wypadek. Jak dojeżdżałem do przejścia chłopak wtargnął na jezdnię. Próbowałem hamować, ale na śliskiej drodze samochód sunął kilka metrów – mówi Wiesław Grzymała. To właśnie przewodniczący Rady Miasta Łomża, siedział za kierownicą granatowego volkswagen, który w poniedziałek na przejściu dla pieszych w pobliżu McDonald potrącił 18-latka.

fot. podlaska.policja.gov.pl
fot. podlaska.policja.gov.pl

Z opublikowanego przez policję komunikatu  wynika, że Wiesław Grzymała jechał volkswagenem Aleją Legionów w kierunku ulicy Sikorskiego „i nie zatrzymał się przed przejściem”. „18-latek najprawdopodobniej był już na pasach, gdy nagle uderzyło w niego rozpędzone auto” - czytamy na  oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 
- Ja wtedy jechałem może 40 km/h. Gdy zobaczyłem jak chłopak wchodzi na jezdnię wprost przed moim samochodem nacisnąłem hamulec, ale na śliskiej drodze sunął on kilka metrów – relacjonuje wypadek przewodniczący Rady Miasta Łomża.
18-latek nie doznał większych obrażeń. Policja podaje, że z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został wówczas przewieziony do szpitala.  Policja potwierdza też, że kierowca volkswagena w chwili wypadku był trzeźwy.
- To naprawdę nie była moja wina – powtarza Grzymała, dodając że całe zdarzenie jeszcze głęboko  przeżywa. 
Policja nie chce jednoznacznie rozstrzygać czyja była wina.
- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie – mówi kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej policji. - Ostateczna decyzja z czyjej winy doszło do tego wypadku i tak podejmie sąd – dodaje policjant. 
Grzymała zwraca uwagę, że w chwili wypadku na jezdni było jeszcze błoto pośniegowe. Jego zdaniem coraz większe niebezpieczeństwo stwarzają także ciągle rosnące „burty” zwalonego śniegu oddzielające jezdnie od chodników.
- Gdy jedzie się samochodem w wielu miejscach widać tylko czapki zbliżających się do przejść pieszych – zauważa.
Tymczasem policjanci podają, że w ostatnich dniach w Łomży doszło do kilku potrąceń pieszych i apelują do kierowców jak i przechodniów o jeszcze więcej ostrożności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę