Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Ratusz ustępuje? Basen dla uczniów „dziesiątki” bezpłatnie?

Dziś wieczorem ma odbyć się spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 z odpowiedzialnym za oświatę zastępcą prezydenta Łomży. Głównym tematem rozmowy mają być zasady na jakich uczniowie szkoły będą mogli korzystać z wyremontowanego basenu. Dotychczas nie było wiadomym czy szkolne lekcje w-f będą mogły się tam odbywać, i czy rodzice będą musieli za to płacić. Tymczasem wczoraj na internetowej stronie Urzędu Miasta ukazała się informacja w której czytamy, że „wszystkie łomżyńskie szkoły będą mogły korzystać z tego obiektu w ramach lekcji wychowania fizycznego, bądź zajęć pozalekcyjnych” i że „szkolne zajęcia na pływalni będą dla uczniów bezpłatne.”

Oznaczałoby to zatem, że także uczniowie połączonej z basenem korytarzem „dziesiątki” zajęcia w-f  będą mogli mieć na basenie. Na razie jednak rodzice uczniowie szkoły nie cieszą się z tej informacji, która – jak zauważają - nie jest podpisana i oczekują na spotkanie z zastępcą prezydenta Krzysztofem Choińskim. Chcą dowiedzieć się m.in. jak będą wyglądały rozliczenia szkół z korzystania z basenu, bo w informacji ratusza znalazły się fragment odnośnie finansów: „Godziny zajęć zaplanowane w arkuszach organizacyjnych finansowane będą bezpośrednio z budżetu szkoły. Pozostałe godziny zajęć, które nie będą zaplanowane w budżecie szkoły, znajdą pokrycie w rezerwie oświatowej budżetu miasta i będą przekazywane bezpośrednio do MOSiR-u.”
Rodzice „dziesiątki” chcą także otrzymać zapewnienie „na piśmie”, że uczniowie tej szkoły będą mogli korzystać z basenu tak jak było to przed remontem.

Rada Rodziców liczy, że na umówione spotkanie wiceprezydent tym razem przyjdzie, i mimo przełożonego terminu (spotkanie miało odbyć się w ubiegłym tygodniu) i ferii licznie stawia się na nim także rodzice uczniów szkoły. W spotkaniu, które zaplanowano na godz. 18.00 ma wziąć udział także m.in. dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czyli placówki która ma zarządzać wyremontowanym basenem, oraz Naczelnik Wydziału Oświaty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę