Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent zwolni dyrektor Gałązkę?

Prezydent Łomży, chce zwolnić Hankę Gałązkę z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Wniosek o opinię w tej sprawie jeszcze w ubiegłym tygodniu trafił do Podlaskiego Kuratora Oświaty. Jak informuje Małgorzata Palanis, rzecznik prasowy kuratorium, Kurator opinii nie wyraził. Palanis przyznaje jednak, że zgodnie z prawem nie wyrażenie opinii w ciągu 5 dni od złożenia jest równoznaczne z wyrażeniem opinii pozytywnej, a termin ten minął wczoraj.

Palanis podaje, że Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel opinii nie wyraził, bo w skierowanym do niego wniosku zarzuty jakie stawiane są dyrektor Hance Gałązce dotyczą kwestii kontaktów władz miasta z dyrektor szkoły a nie kwestii pedagogicznych.
Na razie nie nie wiadomo, czy prezydent zwolnienie dyrektor wręczy i ewentualnie kiedy mogłoby to nastąpić. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza, sprawy nie chce komentować. Podaje jedynie zdanie odpowiedzialnego za oświatę zastępcy prezydenta Krzysztofa Choińskiego: „jeśli prezydent będzie chciał kogoś zwolnić, to najpierw dowie się o tym ta osoba a nie dziennikarze”.
Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, dyrektor Hanka Gałązka jest obecnie na zwolnieniu lekarskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę