Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prapremierowe wykonanie „Modlitwy łomżyńskiej” w katedrze

W niedzielę wieczorem w łomżyńskiej katedrze odbyło się prawykonanie „Modlitwy łomżyńskiej” - utworu organowego skomponowanego przez profesora Mariana Sawę – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów polskich. Utwór na organach katedralnych wykonała warszawska organistka prof. Marietta Kruzel Sosnowska. Prawykonaniu „Modlitwy Łomżyńskiej” przysłuchiwał się m.in. Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek i kompozytor utworu.

Marian Sawa
Marian Sawa
Prawykonanie „Modlitwy łomżyńskiej” było jednym z elementów koncertu autorskiego prof. Mariana Sawy. Po wieczornej Mszy Świętej godzinnemu koncertowi przysłuchiwało się około stu osób. Niezwykle bogata twórczość kompozytorska Mariana Sawy obejmuje kilkaset utworów przede wszystkim organowych i chóralnych. Jego kompozycje były prezentowane podczas licznych recitali i na wielu festiwalach, m.in. na MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU MUZYKI SAKRALNEJ "GAUDE MATER" w Częstochowie, podczas LABORATORIUM MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ w Białymstoku, na FESTIWALU "WRATISLAVIA CANTANS", na festiwalach muzyki organowej w Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Leżajsku, Oliwie, a także za granicą (m.in. w Belgii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Włoszech i USA).

Zarówno prawykonanie „Modlitwy Łomżyńskiej” jak i innych prezentowanych utworów było żywo odbierane przez słuchających. Koncert zakończyły kilkuminutowe owacje na stojąco.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę