Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Poszerzanie wiedzy historycznej

W celu poszerzania wiedzy historycznej z zakresu II wojny światowej i historii najnowszej uczniowie Ekonomika, w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Łomży, uczestniczyli pod opieką pana Arkadiusza Bałazego w wykładach, prelekcjach, konkursach poświęconych w/w zagadnieniom. Pracownicy biblioteki zapraszali wykładowców białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, którzy wygłaszali prelekcje nt historii najnowszej i jej tzw. „białych plam”.

 

14 maja b. r. odbyła się prelekcja p. Andrzeja Muczyńskiego na temat 20 rocznicy obrad Okrągłego Stołu.

12 października Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała konkurs dotyczący kampanii wrześniowej, w którym uczestniczyli również nasi uczniowie. W jury konkursu zasiadali pracownicy biblioteki i białostockiego
IPN-u. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

Natomiast 19 października odbył się wykład poświęcony III RP – jej drodze do demokracji, na podstawie źródeł IPN.

Miejmy nadzieję, że współpraca szkoły z Biblioteką Pedagogiczną w Łomży  będzie dalej się rozwijała.

Moim zamierzeniem, w najbliższym czasie jest zaproszenie p. Radosława Wszędyrównego, pracownika biblioteki, z wykształcenia historyka, na przeprowadzenie lekcji otwartej.

 

 

 

Arkadiusz Bałazy

Aneta Wiktorzak
wt, 24 listopada 2009 12:17
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 07:31:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę