Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowy dyrektor ŁOK coraz bliżej

Już tylko dwóch kandydatów walczy o fotel dyrektora Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Wczoraj odbył się kolejny etap ogłoszonego przez prezydenta Łomży konkursu na to stanowisko. Chęć ubiegania się o nie wyraziło osiem osób. Dwie oferty komisja konkursowa odrzuciła na samym początku bo nie spełniały wymogów formalnych. Teraz odpadły kolejne cztery osoby. Tymi którzy pozostali na placu boju są Jerzy Kosek i Jan Miłosz Zarzycki. Obaj to młodzi, ale doświadczeni dyrygenci.

Jerzy Kosek
Jerzy Kosek
Jan Miłosz Zarzycki
Jan Miłosz Zarzycki
Jerzy Kosek ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach a potem studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Wiedniu. Pracował jako dyrygent w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, był m.in. dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej i dyrektorem Filharmonii Olsztyńskiej.
Jan Miłosz Zarzycki jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach, jako skrzypek jest laureatem licznych konkursów muzycznych. Obecnie pracuje na Akademii Muzycznej w Warszawie. Przez wielu uznawany jest za jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich młodego pokolenia. O tym który z dyrygentów pokieruje Łomżyńską Orkiestrą Kameralną zdecydować ma egzamin praktyczny – czyli koncert z muzykami ŁOK. Ma on odbyć się 14 października i będzie otwarty dla publiczności. Jak podkreślają członkowie komisji konkursowej aplauz publiczności będzie jednym z kryteriów które może przesądzić o obsadzie fotela dyrektora Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę